All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Flexible Double Sided EMI Tape With Strong Adhesion Conductive Copper Tape Customized Acceptable
| Adhesion Strength: | Strong |
|---|---|
| Specificaton: | Customized Acceptable |
| Color: | Copper |
4FT X 7FT RF Shielded Doors With Noise Foam
| Product Name: | RF Shielded Doors |
|---|---|
| Size: | 2.1m X 1.2m,1.2x2.1M(Door Opening Size) |
| Material: | Copper, Brass Frame |
Non Magnetic RF Shielded Doors Nuclear Magnetic Resonance Radiation Shielding Doors
| Product Name: | MRI RF Shieded Doors Wood And Brass Frame Wire Mesh Cabinet 1.2m X 2.1m |
|---|---|
| Application: | MRI RF Room Installation |
| Opening Direction: | Customized |
Shielding Hospital Mri Room Door For Rf , Color Custom
| Product Name: | MRI Room Shielding Door For Hospital Shielding Door For MRI RF Door |
|---|---|
| Door Material: | Copper And Brass |
| Type: | EMC Chamber Door,MRI Door |
0.15mm Thickness Conductive Adhesive Copper Tape Emi Shielding For Rf Cage
| Product Name: | Self Adhesive Copper Tape With Conductive Adhesive For Rf Cage |
|---|---|
| Material: | Red Copper Purity 99.99% |
| Adhesive Type: | Conductive Or Unconductive |
Copper Mri Rf Shielded Doors Customized Size Stainless Steel
| Product Name: | EMC Chamber Door,MRI Door |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |
Mri Room Radiation Shielding Doors Custom Size Stainless Steel
| Product Name: | EMC Chamber Door,MRI Door |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |
7ft X 4ft 200kg Rf Shielded Doors For Mri Room Shielding Room Rf Cage
| Product Name: | 7ft X 4ft 200kg RF Shielded Doors For MRI Room Shielding Room RF Cage |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Shielding Performance: | 10MHz~1GHz Meet 100dB |
50mm Width Waterproof Conductive Adhesive Copper Tape Emi Shielding Crafts
| Material: | Copper |
|---|---|
| Width: | 25mm/50mm |
| Application: | RF Shielding/decoration |
RF Shielded Doors For Medical MRI Rooms With 80dB To 120dB Shielding
| Colors: | White Or Customized |
|---|---|
| Properties: | Medical MRI Equipments |
| Seal Type: | Magnetic |

