All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Double Sided Conductive Copper Tape For EMI Shielding
| Temperature Resistance: | Up To 120°C |
|---|---|
| Length: | 50m |
| Color: | Copper |
1200MM 2100MM Hospital Mri Room Installation RF Shielded Doors 15MHz
| Product Name: | MRI Door |
|---|---|
| Application: | MRI Room And Faraday Cage |
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
Copper Brass Metal Board Rf Shielded Doors In Magnetic Shielding
| Product Name: | RF Shielded Doors Copper Brass Metal Board Used In Magnetic Shielding |
|---|---|
| Application: | MRI Room, RF Room |
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
110dB Door Rf Shielding For Mri Rooms Metal Screen Cabinet Doors Magnetic Field
| Features: | Brass Frame, Copper Foil, White Fireproof Board |
|---|---|
| Product Name: | MRI Room 110dB Magnetic Field Frequency RF Shielded Doors |
| Material: | Copper |
Copper Frame Faraday Cage Rf Shielded Doors Electromagnetic For Mri Room
| Product Name: | Copper Frame Faraday Cage Electromagnetic Shielding Doors For MRI Room |
|---|---|
| Application: | MRI Room |
| Material: | Brass, Copper |
4ft X 8ft RF Shielded Doors Brass Mesh Cabinet Installation Pneumatic Copper Metal
| Product Name: | MRI Door |
|---|---|
| Application: | MRI Room, RF Room |
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
1200mm 2100mm Rf Shielding Doors For MRI Rooms With Copper Flange
| Application: | MRI Room, RF Room, RF Chamber |
|---|---|
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
| Material: | Brass Copper |
10MHz 4ft X 8ft Rf Shielded Doors Brass Mesh Cabinet Installation Pneumatic Copper Metal
| Features: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
|---|---|
| Product Name: | MRI Door |
| Material: | Copper |
Manual Single Door Leaf Rf Shielded Doors With Own Lock System
| Application: | MRI Room, RF Room |
|---|---|
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
| Material: | Brass Copper |
0.06mm Thick Mri Room Conductive Adhesive Copper Tape Customized Width
| Product Name: | 0.06mm Thick MRI Room Copper Foil Double Conductive Tape |
|---|---|
| Thickness: | 0.06mm |
| Adhesive Type: | Conductive Adhesive Or Normal Adhesive |

