All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Manual Mri Door 1.2m*2.1m Copper Shielding Material For Mri Room Construction
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
|---|---|
| Material: | Brass Copper |
| Size: | Customized Acceptable |
2.1 X 1.2m RF Shielded Doors Manual Outward And Right Mri Room Shielding 1GHz
| Features: | Brass Frame, Copper Foil, White Fireproof Board |
|---|---|
| Product Name: | MRI Room 2.1m X 1.2m Manual Outward And Right RF Shielded Doors |
| Material: | Copper |
1200*2100 Mm Shielding Door For MRI / RF Room Construction
| Material: | Copper Foil And Others |
|---|---|
| Color: | White |
| Application: | MRI Room |
50m Length Smooth Surface Conductive Copper Tape
| Specificaton: | Customized Acceptable |
|---|---|
| Package: | Carton |
| Temperature Resistance: | Up To 120°C |
MRI Room 1.2m X 0.9m Radiation Protection Door Shielding Material
| Features Of MRI Door: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
|---|---|
| Material: | Brass Copper |
| Size: | Customized Acceptable |
Swing And Sliding Mri Rf Shielded Doors With Customized Size
| Materials: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
|---|---|
| Product Name: | Swing And Sliding MRI RF Shielding Door For MRI RF Room With Customzied Size |
| Open Style: | Manual Or Automatic |
2.1m RF Shielded Doors Manual
| Product Name: | MRI Room Enclosure Manual Double 2.1m Height RF Shielded Doors |
|---|---|
| Application: | MRI RF Room |
| Characterastics: | Brass Frame + Copper Foil + White Fireproof Board + Threshold |
Nuclear Magnetic Room RF Shielded Doors Mri Room Door Shielded 100dB
| Features: | Brass Frame, Copper Foil, White Fireproof Board |
|---|---|
| Product Name: | Nuclear Magnetic Room Customized Size MRI RF Shielded Doors |
| Size: | 1.2*2.1m And Customized |
100db Rf Shielded Door For Mri Nuclear Magnetic Resonance Rooms
| Features: | Brass Frame, Copper Foil, White Fireproof Board |
|---|---|
| Product Name: | RF Shielded Doors For MRI Nuclear Magnetic Resonance Rooms |
| Size: | Standard 1.2*2.1m |
100db Thicker Rf Shielded Doors For Mri Rooms
| Features: | Brass Frame, Copper Foil, Wood Structure |
|---|---|
| Product Name: | 100db Thicker MRI Rf Shielded Door For Mri Rooms |
| Size: | 1.2*2.1m |

