All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Customized White RF Shielded Mri Room Single Door For Hospital
| Keyword: | Mri Room Door |
|---|---|
| Thickness: | 65mm Or Customized |
| Size: | Standard 1.2*2.1 Meter Or Customizable |
10MHz 130MHz Radiation Protection Shielding Doors Brass Foil Framed For MRI Room
| Product Name: | RF Shieded Doors Inner With Copper Material MRI Room For Hospital |
|---|---|
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,cabinet Doors,RF MRI Shielding Room |
| Product Name: | RF Shielding Door For Shielded Room,RF Door Shield 70db Acoustic And 100db Attenuation |
Mri Copper White Swing Radiation Shielding Doors Brass Frame For Hospital
| Product Name: | RF Shielded Doors MRI Copper White Swing Door Brass Frame For Hospital |
|---|---|
| Material: | Shielded Copper Plated With Brass Frame |
| Door Size: | 1.5m X 2.1m Size |
1.2M X 2.1M 4ft Door RF Shielded Doors MRI Room Shielding Material NMR
| Product Name: | RF Shieded Doors Inner With Copper Material MRI Room For Hospital |
|---|---|
| Size: | Customized,According To Customer,2.1m X 1.2m,1.2x2.1M(Door Opening Size) |
| Shielding Performance: | 10MHz~1GHz Meet 100dB |
Emi Rfi 2100mm X 1200mm Wire Mesh Door Cabinet Mri Room Shielding Material
| Size: | Customized,According To Customer,2.1m X 1.2m,1.2x2.1M(Door Opening Size) |
|---|---|
| Door Material: | Copper And Brass,Copper |
| Packing: | In Wooden Cases,Special Export Wooden Carton Packing |
Emi Rfi Shield Doors Protection Materials Emc Chamber Enclosure
| Product Name: | Emi Rfi Shield Doors Protection Materials EMC Chamber RF Enclosure |
|---|---|
| Type: | EMC Chamber Door,MRI Door |
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |
SGS Mri Rooms Rf Shielded Doors With High Shielding Effectiveness
| Product Name: | RF Shielded Doors For Mri Rooms With Best Shielding Effectiveness |
|---|---|
| Shielding Performance: | 10MHz~1GHz Meet 100dB |
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |
Flexible Heat Resistant Double Sided Copper Tape With Strong Adhesion
| Adhesive Side: | Double-sided |
|---|---|
| Temperature Resistance: | Up To 120°C |
| Surface Finish: | Smooth |
MRI Room Doors With White Fireproof Boards And Thresholds Customized RF Shielded Windows
| Properties: | Medical MRI Equipments |
|---|---|
| Size: | Standard 1.2*2.1 Meter Or Customizable |
| Keyword: | Mri Room Door |
Flexible Double Sided EMI Tape With Strong Adhesion Conductive Copper Tape Customized Acceptable
| Adhesion Strength: | Strong |
|---|---|
| Specificaton: | Customized Acceptable |
| Color: | Copper |

