All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Hospital Construction Rf Shielded Windows Aluminum Alloy Frame Size 1.5m*1.2m
| Product Name: | RF Shielded Windows |
|---|---|
| Structure: | Hollow Glass Tempered Glass Brass Mesh Painted Black |
| Shielding Performance: | 10MHz-130MHz Meet 100dB |
1200 * 2100mm Mri Rf Shielded Doors For Magnetic Field
| Features: | Brass Frame, Copper Foil, White Fireproof Board |
|---|---|
| Product Name: | 1200 * 2100mm MRI RF Door Rf Shielding For Magnetic Field |
| Application: | MRI Room, RF Room |
Smooth Surface Finish Copper Tape With Conductive Adhesive Demands
| Specificaton: | Customized Acceptable |
|---|---|
| Temperature Resistance: | Up To 120°C |
| Flexibility: | Flexible |
1.2m X 2.1m Standard Size Rf Shielded Doors For Magnetic Shielding Room
| Product Name: | 1.2m X 2.1m Standard Size RF Shielded Doors For Magnetic Shielding Room |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Application: | Magnetic Shielding Room |
1.2m*2.1m Size Mri Rf Door Swing Manual Hospital Shielding With 100db
| Product Name: | 1.2m*2.1m Size Swing Manual Hospital Shielding MRI RF Door With 100db |
|---|---|
| Application: | Hospital |
| Material: | Copper Foils Shielding Materials |
1.5m X 1.2m 100dB Emi Shielded Windows Rf Shielding Al Alloy Frame
| Product Name: | Al Alloy Frame 1.5m X 1.2m 60kg Net Weight MRI RF Shielded Windows |
|---|---|
| Window Size: | 1.5m X 1.2m |
| Material: | Brass Mesh, Hollow Glass, Copper Foil |
0.15mm Rolled Copper Shielding Sheet High Purity
| Application: | Mri Room Installation |
|---|---|
| Material: | Pure Red Copper |
| Width For Copper Foil: | 1295mm - 1370mm |
50mm 0.1mm Sticky Back Conductive Adhesive Copper Tape For MRI Room
| Color: | Red Copper Color |
|---|---|
| Width: | 50mm |
| Length: | 50m/roll |
0.1mm RF Double Sided Copper Shielding Tape With Conductive Adhesive
| Product Name: | 0.1mm Thickness 50mm Width 50m Length Conductive Adhesive Copper Tape |
|---|---|
| Application: | RF Shielding Room |
| Thickness: | 0.1mm |
50M 5CM High Temperature Conductive Tape MRI Room Self Adhesive Copper Strip
| Product Name: | High Temperature Double Side Shielding Conductive Adhesive Copper Tape |
|---|---|
| Color: | Copper Color |
| Thickness: | 0.06mm Thickness |

