All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
100mm Lead Hot Cell Dispensing Hot Lab Chamber For Radioactive Lab Center Cyclotron Projects
| Grade: | Class A |
|---|---|
| Cleanliness: | Class A B C |
| Ventilation: | Negetive Pressure |
Design of a Class A, Grade F18 Hot Cell with A/B/C Cleanliness Zones for Nuclear Research and Material Handling
| Power Supply: | 50HZ/10A/220V With Safety Protection |
|---|---|
| Protection Level: | High |
| Grade: | Class A |
Class A B C Cleanliness Nuclear Radiation Protection Lightweight and Easy to Carry Negative Pressure Ventilation Devices Ensuring Worker Safety
| Grade: | Class A |
|---|---|
| Protection Level: | High |
| Power Supply: | 50HZ/10A/220V With Safety Protection |
Negative Pressure Ventilation I131 Hot Cell Fixed Panels Installation Method Optimized Safety Features Radiation Control
| Protection Standard: | Front 40mPb Or Customized Design |
|---|---|
| Lifespan: | 10-20 Years |
| Ventilation: | Negetive Pressure |
Nuclear Radiation Hot Cell Featuring Lightweight Options for Radiation Handling
| Protection Standard: | Front 50mPb Or Customized Design |
|---|---|
| Weight: | Lightweight Options Available |
| Portability: | Lightweight And Easy To Carry |
GMP Standard Synthesis Hot Cell for Radiopharmaceutical Production with Lead Equivalent Shielding and Stainless Steel Structure
| Cleanliness: | Class A B C |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 10mmpb 20mmpb 50mmPb 100mmPb |
| Material: | Stainless Steel Structure,Lead Bricks |
High Leakproofness Nuclear Radiation Hot Cell Class A Grade Providing Isolation and Safety in Nuclear Material Processing Operations
| Leakproofness: | High |
|---|---|
| Grade: | Class A |
| Model: | Jovvi-HC-50mmpb |
Meets International Radiation Safety Standards Nuclear Radiation Protection Offering Protection Level 10mmpb 20mmpb 50mmPb for Storage Condition Dry and Ventilated Place
| Shieldingthickness: | Variable (e.g., 1mm To 10cm) |
|---|---|
| Storage Condition: | Dry And Ventilated Place |
| Safetycompliance: | Meets International Radiation Safety Standards |
High Leakproofness I131 Hot Cell With Function Shielding Gamma X-ray Radiation Ensuring Containment And Safety Standards
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
|---|---|
| Lifespan: | 10-20 Years Under Normal Conditions |
| Safetycompliance: | Meets International Radiation Safety Standards |
Safety Compliance Meets International Safety Standards Nuclear Radiation Protection Systems with Lifespan 10-20 Years Under Normal Conditions
| Cleanliness: | Class A B C |
|---|---|
| Safetycompliance: | Meets International Radiation Safety Standards |
| Shieldingthickness: | Variable (e.g., 1mm To 10cm) |

