All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
MRI Brass Frame RF Shielded Doors Lead For Radiation Protection Wire Mesh Cabinet 1.2m X 2.1m
| Product Name: | MRI RF Shieded Doors Wood And Brass Frame Wire Mesh Cabinet 1.2m X 2.1m |
|---|---|
| Material: | Copper, Brass Frame |
| Door Size: | 1.2m X 2.1m |
10MHz Mri RF Shielded Doors Protection Materials EMC Chamber RF Enclosure
| Product Name: | RF Shielding Door For Shielded Room,emi Finger Stock Emc/emf Shielding,RF Door Shield 70db Acoustic And 100db Attenuation |
|---|---|
| Shielding Performance: | 10MHz~1GHz Meet 100dB |
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |
1.2m*2.1m Rf Shielded Door Mri With Noise Foam
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |
| Product Name: | EMC Chamber Door,MRI Door |
99.95% Magnetic 50m Length Conductive Adhesive Copper Tape For Emi Shielding
| Product Name: | 99.95% Magnetic Conductive Adhesive Copper Tape For EMI Shielding |
|---|---|
| Material: | Red Copper Purity 99.99% |
| Adhesive Type: | Conductive Or Unconductive |
0.15mm 50m 99.95 Magnetic Conductive Adhesive Copper Tape Double Sided
| Product Name: | 0.15mm Thickness Pure Copper Conductive Adhesive Copper Tape |
|---|---|
| Material: | Red Copper Purity 99.99% |
| Adhesive Type: | Conductive Or Unconductive |
2.5CM 25M Adhesive Backed Copper Tape Double Sided Signal Electrostatic
| Product Name: | Conductive Adhesive Copper Tape Electric Barrier Signal Electrostatic EMI Shielding |
|---|---|
| Color: | Copper Color |
| Thickness: | 0.1mm Thickness |
Electric Container House Rf Shielded Windows Aluminium And Wooden
| Open Style: | Fixed |
|---|---|
| Feature: | Magnetic Screen |
| Material: | Copper |
Medical Hospital Rf Shielding Door 1.2m X 2.1m Mri
| Product Name: | Rf Shielded Medical Hospital Doors 1.2m X 2.1m Mri Rf Shielding Door |
|---|---|
| Size: | Customized,According To Customer,2.1m X 1.2m,1.2x2.1M(Door Opening Size) |
| Shielding Performance: | 10MHz~1GHz Meet 100dB |
High Shielding Honeycomb Air Vent 300 X 300 Mm For MRI/RF Room Ventilation
| Material: | Tinplate Steel, Brass, Aluminium, Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Honeycomb |
| Accessories: | With/without Frame |
Visible Glass Rf Shielded Windows 1200*900 Mm And Cave 1500*1200*400 Rf Door
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Material: | Copper, Copper ,wood |
| Function: | Insect Control, Medical Shielding |

