All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
NMR EMI EMC RF Shielded Doors
| Product Name: | MRI Door |
|---|---|
| Application: | MRI Room, RF Room |
| Material: | Brass Copper |
Customized Square Rf Gasket Material Conductive Foam Gasket For Shielding Room
| Product Name: | EMI Shielding Gasket Conductive Foams |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric , Foam With Conductive Adhesive |
| Application: | RF Shielded Door , RF Cage/room , RF Cabinet , RF Chambers , RF Shielded Box |
Nuclear Magnetic Resonance Rf Shielded Doors For Mri Rf Shielding
| Product Name: | MRI Door |
|---|---|
| Application: | MRI Room, RF Room |
| Material: | Brass Copper |
4mm 2100mm PET CT Lead Lined Sliding Doors Radiation Shielding
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel Plus Lead Sheet |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |
X Ray Room Shielding Lead Glass Radiation With Different Thickness
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Manual Mri Room Shielded Doors Rf Single Opening
| Product Name: | Manual MRI Room RF Shielded Single Opening Doors |
|---|---|
| Material: | Copper Foil, Wood, Al Plate, Brass Sheet |
| Application: | MRI Room |
1.2 X 2.1M RF Mri Room Shielding Material Radiation Protection Products Door 30MHz
| Product Name: | 1.2 X 2.1m Size RF EMI RFI Shielded Doors With Frame And Hardware |
|---|---|
| Application: | MRI RF Room |
| Size: | 1.2 X 2.1m |
Shielding 0.1mm Conductive Mesh Fabric Aluminum Foil Fiberglass Cloth 5G Shielded Room
| Product Name: | Electrically Conductive Fabric Fiber Wool Shielding Effectiveness |
|---|---|
| Wire Diameter Of Metal Fiber Wool: | 0.05-0.1mm |
| Size: | 2kg/ Roll 5kg/ Roll |
Conductive Foam 500mm 1000mm Finger EMI Shielding Gasket Shielding Material
| Product Name: | EMI Shielding Gasket Conductive Foam Finger Gasket Shielding Material |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric , Foam , Conductive Adhesive |
| Application: | RF Shielded Door , RF Cage/room , RF Cabinet , RF Chambers , RF Shielded Box |
Painted Black Rf Shielded Windows Aluminium And Wooden Size 1200*900mm
| Size: | 1200*900mm |
|---|---|
| Application: | Hospital |
| MQQ: | 1 Pcs |

