All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
20mm Thickness Radiation Protection Lead Glass For Ct X-Ray Room
| Product Name: | Shielding Xray CT Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
5mmpb 6mmpb X Ray Lead Radiation Protection Door Rf Shielding SGS
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |
10mm Thickness X Ray Lead Glass High Shielding Efficiency Ultra Clear
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Non Alloy Brass Wave Guide Tube Shield Copper 300mm
| Feature: | Shielding Equipment |
|---|---|
| Usage: | Hospital |
| Advantage: | High Quality |
12mm / 2.5mmpb Lead Glass Radiation Protection Transparent
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Transparency Flat 0.5mm X Ray Lead Glass Customized Size
| Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Color: | Transparency |
| Size: | Customized |
1070MM Electrically Conductive Fabric Clothing
| Name: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Plain Of Conductive Fabric: | PW LX FG |
| Size Of Conductive Fabric: | Width :1070/1080/1100mm Length:30m/roll |
1.7mmpb 8mm Radiation Protection Lead Glass In Different Lead Equivalent
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
8mmpb CT Room Radiation Protection Door Lead Lined Sliding For Medical Radiography
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel Plus Lead Sheet |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |
Brass Threaded Waveguide Tube For Mri Room / Emc Emi Room
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Place Of Origin: | Beijing,China |
| Feature: | Shielding Signal |

