All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Flexible Rubber Flame Retardant Emi Emc Gasket Conductive Foam Adhesive
| Product Name: | Flexible Rubber Flame Retardant Conductive Foam Adhesive Emc Gasket |
|---|---|
| Material: | TCS ,Monel |
| Feature: | With Or Without Adhesive |
Great Conductivity Emi Gasket Square Shape Foam With Fabric Wrapped
| Product Name: | Great Conductivity EMI Shielding Gasket Square Shape Foam With Fabric Wrapped |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric , Foam , Conductive Adhesive |
| Length: | 500mm 1000mm |
Lead Glass Manufacturer Lead Window Radiation Protection For X Ray Room Install
| Product Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Dimensions: | 1000*800mm |
| Sample: | Support |
Zf6 / Zf7 80-100mm Radiation Resistant High Lead Equivalent Lead Glass
| Durability: | Long-lasting And Resistant To Wear And Tear |
|---|---|
| Flexibility: | Allows For Ease Of Movement |
| Material: | Lead |
1000mm X 600mm Radiation Protection X Ray Lead Apron And Thyroid Collar 2mmpb
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 2mmpb 3mmpb 4mmpb-10mmpb |
0.3mmpb 10mmpb Lead Aprons For Radiation Protection X Ray Protective Collar
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 2mmpb 3mmpb 4mmpb-10mmpb |
4mmpb 1000mm Lead Apron With Thyroid Collar Ct Scan Radiation Protection Accrssories SGS
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 2mmpb 3mmpb 4mmpb-10mmpb |
Xray Ct Room / Door 3mm Lead Sheeting For Radiation Protection
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Brand Name: | Jovi |
| Weight: | 22kg/pc |
1mm 2mm Pure X Ray Lead Sheet Radiation Protection For Ct Room
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Brand Name: | Jovi |
| Weight: | 22kg/pc |
Mri Safe Room Non Magnetic Stretcher Lightweight
| Name: | Non-magnetic Stretcher |
|---|---|
| Appplication: | MRI Room |
| Material: | Stainless Steel Construction |

