All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Animal Hospital Large Size Rf Shielded Doors 100db Shielding Effectiveness
| Product Name: | Animal Hospital Large Size Rf Shielded Doors 100dB Shielding Effectiveness |
|---|---|
| Material: | Copper, Brass, Beryllium Copper Finger |
| Shielding Performance: | 10MHz~1GHz Meet 100dB |
Visible Glass Rf Shielded Windows 1200*900 Mm With Copper Black Mesh
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Feature: | Magnetic Screen |
| Function: | Insect Control |
RF Shielded 10MHz RF Shielding Room Door 1.5m X 2.1m Nuclear Magnetic Resonance
| Product Name: | RF Shielded Doors 10MHz ~ 1GHz Meet 100dB For Nuclear Magnetic Resonance(NMR) |
|---|---|
| Material: | Copper, Brass Frame |
| Door Size: | 1.2m X 2.1m And 1.5m X 2.1m Size |
0.05 Mm Copper Wire Wool Magnetic EMI Shielding Material
| Product Name: | Electrically Conductive Fabric Fiber Wool Shielding Effectiveness |
|---|---|
| Wire Diameter Of Metal Fiber Wool: | 0.05-0.1mm |
| Size: | 2kg/ Roll 5kg/ Roll |
Beryllium Copper Figure Gasket Varies Types For MRI Door Shielding
| Material: | Beryllium Copper |
|---|---|
| Thickness: | 0.08mm/0.12mm |
| Application: | Shielding Room/Door |
Conductive Adhesive Copper Tape For Electrical Repairs And Plant Protection
| Material: | Copper |
|---|---|
| Width: | 25mm/50mm |
| Application: | RF Shielding/decoration |
0.1mm Copper Wire Wool Emi Rf Shielding Room Installation
| Product Name: | Electrically Conductive Fabric Fiber Wool Shielding Effectiveness |
|---|---|
| Wire Diameter Of Metal Fiber Wool: | 0.05-0.1mm |
| Size: | 2kg/ Roll 5kg/ Roll |
2 Glasses Rf Shielded Windows For Mri Shielding Brass Mesh Inside
| Material: | Copper Mesh, Wooden Frame |
|---|---|
| Color: | Copper Color |
| Window Size: | 1.2m X 0.9m |
Smooth Purity Conductivity Copper Tape For EMI Shielding
| Surface Finish: | Smooth |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Specificaton: | Customized Acceptable |
3oz Copper Panel Faraday Cage Mri Room With Inner Decoration
| Product Name: | 3oz Copper Panel Faraday Cage Mri Room With Inner Decoration |
|---|---|
| Materials: | Copper Panel |
| Service: | Whole MRI RF Room Module Installation |

