All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
High Shielding Effectiveness Rf Shielded Doors 1.2m*2.1m Hospital
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Hospital |
| Product Name: | RF Door |
50cm 100cm Conductive Foam Gasket Emi Emc Shielding Materials Fabric
| Product Name: | EMI Shielding Gasket Conductive Foam Gasket Shielding Material Emi Gasket |
|---|---|
| Shape: | Circle ,square And Customized |
| Length: | 500mm 1000mm |
1000mm Square Conductive Gaskets Emi Shielding Conductive Fabric Over Foam For RF Door
| Product Name: | EMI Shielding Gasket Conductive Foams Shielding Material Emi Shielding |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric , Foam , Conductive Adhesive |
| Application: | RF Shielded Door , RF Cage/room , RF Cabinet , RF Chambers , RF Shielded Box |
Conductive Foam 100m Finger Emi Shielding Gasket Material
| Product Name: | Conductive Foam 100m Finger EMI Shielding Gasket Shielding Material |
|---|---|
| Material: | Shielding Conductive Fabric Foam |
| Application: | RF Shielding Door , RF Cage/room , RF Cabinet, RF Shielded Box |
M Thyroid Collar Lead Apron Shielding Ct Scan Radiation Protection Accessories
| Product Name: | 0.5mmPb Lead Apron With Thyroid Collar Ct Scan Radiation Protection Accrssories |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 0.5mmPb |
Emi Shielding Conductive Sponge Fabric Gasket Foam For Rf Door Emi Cabinet
| Product Name: | Emi Shielding Conductive Fabric Gasket Foam For RF Door EMI Cabinet |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric, Foam, Conductive Adhesive |
| Application: | RF Shielded Door Box Cabinet |
Smooth Surface 2mm Lead Sheets For Radiation Shielding
| Weight: | 22kg/pc |
|---|---|
| Powder Or Not: | Not Powder |
| Material: | Lead |
15 Mm*1200 Mm*1000 Mm Radiation Protection Lead Glass Ct Xray Room Shielding
| Product Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Application: | X-ray, CT |
| Size: | 15 Mm*1200 Mm*1000 Mm |
High Shielding Effectiveness Honeycomb Waveguide Air Vents For MRI Room
| Material: | Tinplate Steel, Brass, Aluminium, Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Honeycomb |
| Accessories: | With/without Frame |
Standard Size Radiation Protection Doors 1.2m X 2.1m For Rf Cage Mri Room
| Product Name: | Standard Size 1.2m X 2.1m RF Shielded Doors For RF Cage MRI Room |
|---|---|
| Material: | Copper, Brass Frame, Wood, Al Plate |
| Opening Direction: | Customized |

