All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
22 Mesh Number Copper Wire Mesh Fabric For MRI RF Window Shielding Materials
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Specification: | 8-200 Mesh/inch |
| Application: | EMI/RF Shielding |
16 Mesh Number Copper Mesh For Mri / Rf Window With Customized Specifications
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Specification: | 8-200 Mesh/inch |
| Application: | EMI/RF Shielding |
5mm Emi RF Shielded Windows Black Copper
| Material: | Brass Mesh, Hollow Glass |
|---|---|
| Window Size: | 1.2m X 0.9m |
| Application: | Shielding Projects |
2.1 X 1.2m 130mhz 100db Rf Shielded Doors For Mri Rooms Shielding
| Product Name: | 2.1 X 1.2m MRI Room 130MHz 100dB RF Shielded Doors |
|---|---|
| Material: | Copper, Wood, Becu Fingers |
| Application: | MRI Room |
Manual Single Door Leaf Mri Room Door Rf Shielded Lock And Keys
| Application: | MRI Room, RF Room |
|---|---|
| Material: | Brass Copper |
| Open Style: | Manual |
Brass Frame Rf Shielded Doors White Color Manual Opening 1.2m Width
| Application: | MRI Room, RF Room |
|---|---|
| Material: | Brass Copper |
| Open Style: | Manual |
Manual Swinging Custom Rf Shielded Doors For Mri Room Installation
| Product Name: | MRI Door/RF Shielded Door |
|---|---|
| Application: | MRI Room, RF Room |
| Material: | Brass Copper |
Emi Shielding Conductive Fabric Over Foam Gasket Different Models For RF Door
| Material: | Conductive Fabric UL94HB Foam |
|---|---|
| Thickness: | 8mm*15mm |
| Keywords: | Conductive Shielding Fabric Foam |
Mri Room 1.2m X 0.9m Radiation Protection Door Shielding Material
| Features: | Wooden Frame Or Aluminum Alloy Frame |
|---|---|
| Material: | Brass Copper |
| Size: | Customized |
Stainless Electromagnetic Shielding Doors For Rf Cage
| Product Name: | EMC Chamber Door,MRI Door |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Application: | RF Chamber/RF Box,Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |

