All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Electromagnetic Locking Customized Color White RF Shielding Door For MRI Machine Room
| Materials: | Brass Frame,copper Foil,white Fireproof Board + Threshold |
|---|---|
| Opening Pattern: | Customized |
| Shielding Performance: | 80dB/90dB/100dB/120dB |
RF Shielded Opening Pattern Doors With White Finish For MRI Rooms
| Shielding Performance: | 80dB/90dB/100dB/120dB |
|---|---|
| Materials: | Brass Frame,copper Foil,white Fireproof Board + Threshold |
| Keyword: | Mri Room Door |
1500MM X 1200MM Rf Radiation Shielding Window Glasses Rf Shielding Al Alloy Frame
| Product Name: | Al Alloy Frame 1.5m X 1.2m 60kg Net Weight MRI RF Shielded Windows |
|---|---|
| Window Size: | 1.5m X 1.2m |
| Material: | Brass Mesh, Hollow Glass, Copper Foil |
Electrolytic Self Adhesive Copper Shielding Foil For Rf Cage
| Product Name: | Electrolytic Self Adhesive Copper Foil Sheets Shielding For Rf Cage |
|---|---|
| Thickness: | 20μm-150μm |
| Width: | 0.6 -- 1.5m Special Can Be Customized 1320mm |
MRI ED 1370mm Copper Shielding Tape Screen Faraday Cage Foil
| Material: | 99.9% Copper |
|---|---|
| Application: | MRI RF Shielding |
| Width: | 1370mm |
EMI Shielding Conductive Copper Tape Double Sided EMI Gasket Tape
| Adhesive Side: | Double-sided |
|---|---|
| Package: | Carton |
| Surface Finish: | Smooth |
10MHz Rf Shielded Doors Mri Shielding Hospital Copper Inlay
| Product Name: | RF Shielded Doors MRI Shielding Hospital Copper Inlay Shielding Door |
|---|---|
| Material: | Copper, Brass Frame |
| Door Size: | 1.2m Width X 2.1m Height |
1.8 X 2.1m RF Shielded Doors For Faraday Cage Mri Room Shielding Material Copper
| Product Name: | RF Shieded Doors Inner With Copper Material MRI Room For Hospital |
|---|---|
| Material: | Copper Foil Panel, Brass Frame For Door |
| Door Size: | 1.2m X 2.1m And 1.8m X 2.1m |
130MHz 110dB EMC Radiation Shielding Doors Metal Mesh Door Cabinet OEM
| Product Name: | EMC MRI Room Accessory Copper RF Shieded Doors With Beryllium Spring |
|---|---|
| Material: | Copper Foil Panel, Brass Frame |
| Door Size: | 1.2m X 2.1m Or Customized Size |
Mri Brass Frame Rf Shielded Doors Custom Size 1.2m X 2.1m With Hole
| Product Name: | MRI RF Shielding Door Brass Frame Customized Size 1.2m X 2.1m With Hole |
|---|---|
| Material: | Copper Sheet |
| Application: | Shielding Doors,RF MRI Shielding Room |

