All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
25mm X Ray Proof Glass Ct Dr Room Shielding Radiation Windows
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass X Ray CT DR Room Shielding Radiation Windows |
|---|---|
| Size: | 1000mm X 2000mm / 1200mm X 2400mm Size |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/25mm |
Zf6 Radiation Protection Lead X Ray Shielding Glass For Nuke Industry
| Size: | Common 1000* 800mm, 1200* 800mm, Customized Size Accept |
|---|---|
| Thickness: | 40mm |
| MOQ: | 1 Pc |
Customized X-Ray-Screening-Glass Thickness 10mm
| X-Ray Protection: | Up To 150KV |
|---|---|
| Thickness: | 8mm/10mm/12mm/40mm |
| Surface Finish: | Polished |
2mm Thickness Radiation Glass Shielding Transparent Color For Lead Barrier
| Name: | 2mm Thickness Transparent Color Lead Glass For Lead Barrier |
|---|---|
| Type: | Lead Glass, Lead Barrier |
| Material: | Lead Glass, Barrier Material GL Or SS |
Lead 10mm Radiation Protection Glass Protective Shielded Accessories
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass Protective Shielded Accessories |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2mmPb-8mmPb |
| Destiny: | 4.1g/cm³,4.3g/cm³,4.7g/cm³,5.2g/cm³ |
Ct Room 10mm Radiation Protection Glass For Doctor Observation
| Product Name: | Hospital CT MRI Transparent Medical X-ray Lead Glass For CT Room For Doctor Observation |
|---|---|
| Function: | CT Scan Xray Protection |
| Destiny: | 4.1g/cm³,4.3g/cm³,4.7g/cm³ |
8mm Thickness 1.7mmpb Radiation Shielding Glass X-Ray Ct Room Installation
| Product Name: | Lead Glass 8mm Thickness 1.7mmPb Shielding X-ray CT Room Installation |
|---|---|
| Function: | Xray CT Room Lead Installation |
| Destiny: | 4.1g/cm³ |
Ct Room 99.994% X Ray Protection Glass Custom Size
| Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Color: | Transparency |
| Size: | Customized |
Transparent Radiation Shielding Glass With Lead Equivalent Of 1.7mmpb-6.71mmpb
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
1mmpb Lead Shielding Glass With Observation Window For Hospital
| Product Name: | Cristal Plomado Precios With Observation Window Lead Shielding Glass For Hospital |
|---|---|
| Usage: | X-ray Stations Industrial X-ray Imaging Of Welds Electron Beam Shielding Non-Destructive Testing (NDT) Farnsworth–Hirsch Fusor Shielding |
| Lead Equivalent: | 1mmPb-5mmPb |

