All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
Customized Thickness Radiation Protection Lead Glass For Ct Room
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
20mm Thickness Radiation Protection Lead Glass For Ct X-Ray Room
| Product Name: | Shielding Xray CT Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
2400 X 1200mm Size Radiation Protection Lead Glass Transparent Shielding
| Thickness: | 10mm |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2.1mmpb |
| Function: | Xray Protection, Nuke Industry |
Ct Room Radiation Protection Lead Glass Size 800mm*1200mm Transparent
| Product Name: | Ct Room Lead Glass Size 800mm*1200mm Transparent For Shielding Installation |
|---|---|
| Size: | Customized/ 800mm X 1200mm |
| Thickness: | 15mm Size |
Ct Room Customized Radiation Protection Lead Glass Size 800mm*1200mm Transparent
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
8-25mm Radiation Protection Lead Glass Ct Room X Ray Square
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
| Lead Equivalent: | 1.7/2.1/2.6/3.3/3.96/4.4/6.71mmpb |
Shielding Radiation Protection Lead Glass 8mm 10mm 12mm 15mm 20mm
| Product Name: | Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
12mm / 2.5mmpb Lead Glass Radiation Protection Transparent
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
1.7mmpb Radiation Protection Lead Glass 8mm 10mm 15mm Customized In Xray Door
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Rectangular 150kv X Ray Lead Glass Radiation Shielding
| Weight: | 2.5kg/m2 |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2Pbmm/3Pbmm/4Pbmm |
| Thickness: | 8mm/10mm/12mm/40mm |

