All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
Protective 1200mm X 2400mm X Ray Shielding Glass With Different Thickness
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Medical Lead 1200mm*1000mm Radiation Glass Shielding Protective X Ray
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Custom Ultra Clear Lead Radiation Shielding Window Glasses For Xray Ct Room
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
High Transparent X Ray Shielding Glass 15mm Thickness
| Product Name: | High Transparent Lead Glass 15mm Thickness X-ray Radiation Shielding |
|---|---|
| Size: | 1200mm X 2000mm Size |
| Thickness: | 15mm Thickness |
Protection Radiation Lead 12mm X Ray Shielding Glass 600 X 900mm
| Name: | X Ray Protection Radiation Lead Glass 600 X 900mm |
|---|---|
| Thickness: | 12mm, 10mm, 8mm, 15mm, 18mm... |
| Shape: | Square, Circle, Heteromorphic |
10mm Radiation Protection Glass For PET CT Room Xrays
| Product Name: | 10mm Radiation Protection Lead Glass For CT PET-CT Room |
|---|---|
| Function: | CT PET Xray Protection |
| Lead Equivalent: | 2mmPb-8mmPb |
Lead Glass X Ray Protection Glasses Customized For Industrial Applications
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Material: | Lead Glass |
Ct Room 2.6mmpb Radiation Shielding Window Glasses Customized Size Zf3 Thicker
| Name: | CT Room Customized Size ZF3 Thicker X Ray Lead Glass Window |
|---|---|
| Usage: | CT Room, Nuclear Industry |
| Environment: | 100KV, 150KV Or Others |
Medical Protective Radiation Shielding Glass X Ray Lead Standard 15mm Thickness
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
25mm Radiation Protection Glass For Ct Window Radiology As Medical Examination Protection
| Product Name: | 25mm X Ray Lead Glass For Ct Window Radiology As Medical Examination Protection |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7/2.1/2.6/3.3/3.96/4.4/6.71mmpb |
| MOQ: | 5pcs |

