All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
3.1mmpb Lead Equivalent Radiation Shielding Glass For High Light Transmittance
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Durability: | High |
2400 X900mm 1cm Thick Radiation Glass Shielding Transparent
| Thickness: | 10mm |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2.1mmpb |
| Size: | From 200* 300 To 2400* 1200mm |
0.5mmpb Lead Goggles Radiology All Round Lead Covering Radiation Protection
| Name: | 0.5mmpb All-Round Lead Covering Radiation Protection X Ray Glasses |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 0.50mmPb,0.35,0.25~0.50mmPb |
| Item: | Protection From X Rays Radiation |
1mmpb Lead Shield Screen Radiation Protection X Ray With Lead Glass In Radiology
| Name: | Radiation X Ray Protection Lead Shield Screen With Lead Glass In Radiology |
|---|---|
| Properties: | Medical-Ray Protective Products |
| Lead Equivalent: | 1mmpb 2mmpb |
X Ray Lead Sheet Radiation Protection For Ct Room Size Can Be Customized
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Brand Name: | Jovi |
| Weight: | 22kg/pc |
Shielding Xray Leaded Radiation Protection Glass For Ct Room / Lead Door
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
| Lead Equivalent: | 1.7/2.1/2.6/3.3/3.96/4.4/6.71mmpb |
CT 10mm Lead Radiation Protection Door Leaf 1.2m X 2.1m Medical Room
| Product Name: | X-Ray Ct Lead Door Radiation Protection Door Sliding Medical Protective |
|---|---|
| Usage: | CT X-ray Room |
| Open Style: | Sliding |
CE 20mm Radiation Shielding Glass Ct Room Use
| Thickness: | 20mm |
|---|---|
| Color: | Transparent |
| Function: | Xray Protection, Radiation Protection |
Transmittance 90% Radiation Shielding Glass Medical Equipment Parts Reflection 1%
| Edge Type: | Smooth |
|---|---|
| Reflection: | <1% |
| Lead Equivalent: | 2Pbmm/3Pbmm/4Pbmm |
Roll Anti Radiation Lead Sheet 1m X 2m Size 2mm Thickness
| Product Name: | Lead Sheet Roll Radiation Protection 1m X 2m Size 2mm Thickness |
|---|---|
| Properties: | Medical-Ray Protective Products |
| Size Of Lead Sheet: | 1m*2m/roll |

