All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
12mmpb Zf3 Lead Radiation Proof Glass Radiation Protection Pet Ct Room Shielding
| Shape: | Rectangular |
|---|---|
| Size: | 1m X 2m Size Or Customized Size |
| Durability: | High |
2Pbmm Lead Equivalent X-Ray-Screening-Glass For Accurate Screening
| Color: | Transparent |
|---|---|
| X-Ray Protection: | Up To 150KV |
| Material: | Lead Glass |
12mm X Ray Ct Radiation Shielding Glass 1200mm X1000mm
| Product Name: | 12mm X-ray CT Radiation Protection Lead Glass 1200mm X1000mm |
|---|---|
| Thickness: | 12mm |
| Size: | 1200mm X 1000mm |
Customizable Radiation Resistant X Ray Protection Glass in Ct Room Xray Room
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
| Application: | Xray Room Installation |
Transparent Radiation Proof Glass High Durability 1.7mmpb-6.71mmpb
| Light Transmittance: | ≥90% |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
1000mm X 600mm Radiation Protection X Ray Lead Apron And Thyroid Collar 2mmpb
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 2mmpb 3mmpb 4mmpb-10mmpb |
4mmpb 1000mm Lead Apron With Thyroid Collar Ct Scan Radiation Protection Accrssories SGS
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 2mmpb 3mmpb 4mmpb-10mmpb |
5mmpb 6mmpb X Ray Lead Radiation Protection Door Rf Shielding SGS
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |
0.3mmpb 10mmpb Lead Aprons For Radiation Protection X Ray Protective Collar
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Equivalent Of Lead Sheet: | 2mmpb 3mmpb 4mmpb-10mmpb |
Scientific Experiments Essential Radiation Proof Glass Round Transparent
| Material: | Lead Glass |
|---|---|
| Thickness: | 8-25mm |
| Size: | Customized |

