All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
CE 0.5mmpb 0.35mmpb X Ray Protection Glasses With Side Protective
| Name: | 0.5mmpb + 0.35mmpb X Ray Glasses |
|---|---|
| Item: | X Rays Radiation |
| Lead Equivalent: | 0.25~0.50mmPb |
Lead Sheet 2mm 3mm Radiation Protection X Ray For Xray Ct Room Devices
| Name: | Lead Sheet 2mm 3mm For Xray Ct Room Radiation Protection Devices |
|---|---|
| Properties: | Medical-Ray Protective Products,Medical X-ray Equipments & Accessories,High-Energy-Ray Medical Equipments |
| Size Of Lead Sheet: | 1m*2m/roll 1m*3m/roll |
Mobile 2mmpb Single Leaf Radiation Protection X Ray Lead Barrier With Glass
| Name: | 2mmpb Single Leaf Radiation Protection Lead Barrier With Glass |
|---|---|
| Application: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Protective Screen Type: | With Visible Window /without Visible Window |
1M 2M Radiation Protection X Ray 0.5mmpb Lead Sheet Aprons For Radiation Protection
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Size Of Lead Sheet: | 1m*2m/roll 1m*3m/roll |
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
Radiation Shielding X Ray Protection Screen 2mmpb 900mm 1800mm For Xray Ct Room
| Name: | Radiation X Ray Protection Screen 2mmpb 900mm 1800mm For Xray-Ct Room |
|---|---|
| Properties: | Medical-Ray Protective Products,Medical X-ray Equipments & Accessories,High-Energy-Ray Medical Equipments |
| Lead Equivalent: | 1mmpb 2mmpb |
0.3mmpb Radiation Protection X Ray Lead Aprons Clothes
| Name Of Cloth: | 0.5mmpb Radiation Protection X Ray Lead Aprons Clothes |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Apron Type: | 0.5mmpb Softy |
3.96mmpb Shielded Window Radiation Protection Glass With Frames
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Size: | Customized/maximum 1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
1mmpb 900mm 1800mm Radiation X Ray Protection Screen Devices In Radiology
| Name: | Radiation Protection X Ray Protection Products Protective Screen |
|---|---|
| Properties: | Medical-Ray Protective Products,Medical X-ray Equipments & Accessories,High-Energy-Ray Medical Equipments |
| Lead Equivalent: | 1mmpb 2mmpb |
Smooth Surface 2mm Lead Sheets For Radiation Shielding
| Weight: | 22kg/pc |
|---|---|
| Powder Or Not: | Not Powder |
| Material: | Lead |
GMP Standard Synthesis Hot Cell for Radiopharmaceutical Production with Lead Equivalent Shielding and Stainless Steel Structure
| Cleanliness: | Class A B C |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 10mmpb 20mmpb 50mmPb 100mmPb |
| Material: | Stainless Steel Structure,Lead Bricks |

