All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
High Durability X Ray Lead Glass X-Ray Protection Up To 150KV 40mm Thickness
| Surface Finish: | Polished |
|---|---|
| Durability: | High |
| Edge Type: | Smooth |
Pet Ct Thicker 30mm Radiation Protection Lead Glass Ce Certificate
| Thickness: | 30 - 50mm |
|---|---|
| MOQ: | 1 Pc |
| Color: | Transparent |
20mm Thickness Lead Xray Glasses 4.4pb Lead Equivalence Ct Room
| Product Name: | 20mm Thickness Radiation Lead Glass 4.4pb Lead Equivalence X Ray CT Room |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 4.4mmPb |
| Thickness: | 20mm |
18 Mm Thickness Radiation Shielding Window Glasses 3.69 Mmpb Lead Equivalence Xray
| Product Name: | 18 Mm Thickness 3.69 MmPb Lead Equivalence X-Ray Radiation Protection Lead Glass |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 3.69mmPb |
| Thickness: | 18mm |
6mm 8mmpb Radiation Shielding X Ray Lead Door Medical Protective SGS
| Product Name: | Radiation Protection Door X-Ray Ct Protective Door Lead Door |
|---|---|
| Usage: | CT X-ray Room |
| Size: | 0.9m X 2.1m Size Or Customized Size |
40mm X-Ray-Protective-Glass Maximum Protection For Your Business
| Size: | Customized |
|---|---|
| Durability: | High |
| Reflection: | <1% |
8mm X Ray Shielding Glass 1.7mmpb-6.71mmpb Lead Equivalent Transparent Design
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
Anti Radiation 25mm Thickness X Ray Shielding Glass 6 Mmpb 1200mm*1000mm
| Product Name: | 6.71mmPb Lead Equivalence Radiation Protection Lead Glass |
|---|---|
| Thickness: | 25mm |
| Lead Equivalent: | 6.71mmPb |
Rectangle Shape Radiation Protection Glass Transparent X Ray For Occupational Safety
| Durability: | High |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
| Thickness: | 8-25mm |
Rectangle Lead Glasses Radiation Protection For Industrial Work Environment
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |

