All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
10mm Thickness X Ray Lead Glass High Shielding Efficiency Ultra Clear
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Transparent X Ray Lead Glass Smooth Edge Type Protection For Business
| Size: | Customized |
|---|---|
| Absorption: | >99.9% |
| X-Ray Protection: | Up To 150KV |
Medical X Ray Radiation Protection Lead Glass Standard 15mm Thickness
| MOQ: | 1 Pcs |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Pb (Min): | 99.9% |
Medical Hospital Transparent Lead Glass Radiation Protection 10mm Thickness For Ct Scan Room
| Surface Finish: | Polished |
|---|---|
| Weight: | 2.5kg/m2 |
| Color: | Transparent |
1M X 3M Lead Sheet For X Ray 2mm Sheet Radiation Protection Devices
| Name: | Equipment Radiation Protection X Ray Sheet Lead Protective Screen |
|---|---|
| Properties: | Medical-Ray Protective Products,Medical X-ray Equipments & Accessories,High-Energy-Ray Medical Equipments |
| Size Of Lead Sheet: | 1m*2m/roll 1m*3m/roll |
10mm 2.1mmpb Radiation Protection Lead Glass Customized Special Size
| Size: | Standard And Customized |
|---|---|
| Thickness: | 8mm To 25mm |
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb To 6.71mmpb |
150 Kv X Ray Lead Glass Customized Radiation Shielding
| Transmittance: | >90% |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Weight: | 2.5kg/m2 |
10mm X Ray Lead Glass Surface Finish Polished Reflection 1% Thickness 10mm
| Durability: | High |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Shape: | Rectangular |
High Durability Lead Glass For Radiation Protection With 1.7mmpb-6.71mmpb Lead Equivalent
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
|---|---|
| Durability: | High |
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
8-25mm Thickness Transparent Lead Glasses Radiation For Radiation Protection Gear
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Durability: | High |
| Size: | Customized |

