All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
High Durability Radiation Protection Lead Glass Radiographic ≥99.97% 8-25mm Thickness
| Material: | Lead Glass |
|---|---|
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
| Size: | Customized |
1mmpb Radiation Protection X Ray Lead Glass 1800 X 900mm
| Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
| Lead Protective Screen Type: | With Visible Window /without Visible Window |
Ct X Ray Room 15mm Lead Glass Radiation With Frame For Control Room
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
2.1mmpb Xray Room Radiation Protection Lead Glass With Frame
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
2mmPb 10mm 18mm Thickness Radiation Protection Lead Glass For CT
| Product Name: | 10mm Thickness X Ray Proof CT DR Room Shielding Lead Glass Radiation Resistant |
|---|---|
| Application: | CT, ECT, PET, DR, CT-PET |
| Size: | 0.2m*0.3m-2.4m*1.2m Or Customized Size |
Lead Equivalent 3mmpb Lead Glass Radiation Protection Zf Series Level 1200mm*800mm
| Size: | 1200* 800mm |
|---|---|
| Series: | ZF2-7 |
| Lead Equivalent: | 3mmpb |
Transparent 1cm Thick Lead Glass X Ray Protection 1200 X1000mm
| Function: | Xray Protection |
|---|---|
| Thickness: | 10mm |
| Lead Equivalent: | 2.1mmpb |
1.7mmpb 8mm Radiation Protection Lead Glass In Different Lead Equivalent
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Ct X Ray Room Window 8mm Radiation Protection Lead Glass With Alloy Frame
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Thick 20mm X Ray Lead Glass 1000 * 800mm Radiation Resistant Protection
| Thickness: | 8/ 10/ 12/ 15/ 18/ 20/ 23/ 25mm |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7/ 2.1/ 2.6/ 3.3/ 3.96/ 4.4/ 6.71mmpb |
| Name: | 20mm 1000 * 800mm Radiation Resistant Protection Lead Glass |

