All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass for x ray room ] match 256 Products.
6.71mmpb 25mm Radiation Resistant Protection Lead Glass Xray ECT Room
| Thickness: | 8/ 10/ 12/ 15/ 18/ 20/ 23/ 25mm |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7/ 2.1/ 2.6/ 3.3/ 3.96/ 4.4/ 6.71mmpb |
| MOQ: | 1 Pc |
Circle Shape 2mmpb X Ray Lead Glass For Lead Door And Barrier
| Name: | Circle Shape 2mmpb X Ray Lead Glass For Lead Door And Barrier |
|---|---|
| Usage: | Making Radiation Protection Lead Door Lead Barrier |
| Shape: | Circle, Square |
Medical 1.7mmpb-6.71mmpb Radiation Protection Lead Glass Light Transmittance ≥90%
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Case |
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
1400 X2100mm Swing Lead X Ray Room Door 8mm Ct Radiation Shielding Doors
| Product Name: | Medical Protective X-Ray Ct Radiation Protection Door Swinging Lead Door |
|---|---|
| Open Style: | Sliding Or Swinging |
| Opening Way: | Manual Or Automatic |
2400 X1200mm Lead Glass For Radiation Protection Glass Shielding Transparent 2cm
| Function: | Xray Protection |
|---|---|
| Thickness: | 20mm |
| Lead Equivalent: | 4.4mmpb |
Clear Radiation Protection Lead Glass X Ray 200 X 300mm
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7/2.1/2.6/3.3/3.96/4.4/6.71mmpb |
| MOQ: | 1 Pc |
Customized Size 8mm Radiation Protection Lead Glass 1.7mmpb
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Function: | Xray Protection |
| Thickness: | 8mm |
Customized Size Radiation Protection Lead Glass Ct Room 15mm
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Thickness: | 15mm |
| Size: | Customized |
Rectangle 1000mm*800mm Radiation Protection Lead Glass 3mmpb
| Product Name: | 1000mm*800mm Radiation Protection Lead Glass 3mmPb |
|---|---|
| Function: | Xray Protection |
| Shape: | Rectangle Or Customized |
Reflection 1% X-Ray-Lead-Glass With 2Pbmm/3Pbmm/4Pbmm Lead Equivalent
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Material: | Lead Glass |
| Edge Type: | Smooth |

