All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
4oz Thickness 0.14mm Copper Foil Roll Shape Coil
| Application: | Mri Room RF Cage |
|---|---|
| Material: | Pure Copper Foil |
| Purity: | 99.9% |
Emi Rfi Mri Shielded Pure Copper Foil 600mm Width For Rf Cage
| Product Name: | EMI RFI MRI Shielded Copper Foils 600mm Width For Rf Cage |
|---|---|
| Place Of Origin: | Beijing,China |
| Materials: | 99.99% Coppery |
Shielding Electrolytic Copper Foil 0.105mm 3 Oz Thickness
| Product Name: | Electrolytic Copper Foil 0.105mm(3oz) Thickness |
|---|---|
| Width: | 1320mm |
| Material: | Red Copper |
250mm Width Rolled Annealed Copper Foil 0.15mm Thickness 99.9% Pure
| Width For Copper Foil: | 50mm-600mm |
|---|---|
| Product Name: | Rolled Annealed Copper Foil Roll 600mm Width 0.15mm Thickness 99.9% Pure Copper |
| Material: | Red Pure Copper |
Completed Door Nuclear Magnetic Shielding Copper Foil In Mri Rf Room
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| Material: | Copper |
Shielded Raw Material Ed Conductive Copper Foil 5oz
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| Material: | Copper |
Rolled Copper Foil 99.99% Pure Copper for Shielding Projects (MRI Room/RF Cage Installation)
| Application: | Shielding Projects (MRI Room/RF Cage) |
|---|---|
| Material: | Red Copper |
| Width For Copper Foil: | 1295mm - 1370mm |
Rolled 600/800mm Width Copper Foil Tape Emi Shielding Emc Rf
| Features: | Copper Coil |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Usage: | Faraday Cage, MRI Room Installation |
Roll Form Shielded Ultra Thin Copper Foil For Installation Of Mri Rf Room
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Usage: | Industry Decoration Construction |
| Copper Content: | ≥ 99.9% |
3oz 1320mm Width Pure Copper Foil Emi Shielding Conductive
| MOQ: | 200kg |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm |
| Alloy Or Not: | Non-alloy |

