All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
0.07mm Copper Sheet Coil Emc Emi Rf Shielding On Reinforced Wall
| Features: | ED Copper Foil |
|---|---|
| Material: | Red Copper Foil |
| ED Copper Foil Thickness: | 0.07mm 0.105mm 0.14mm |
Electrodeposited Copper Foil Roll 2oz Thickness 0.07mm
| Product Name: | Electrodeposited Copper Foil Roll 2oz Thickness (0.07mm) |
|---|---|
| Width: | 1290 |
| Material: | 99% Pure Copper |
0.1mm Adhesive Copper Foil Tape For Rf Copper Radiation Shielding
| Product Name: | 0.1mm Conductive Copper Foil Tape For RF Copper Radiation Shielding |
|---|---|
| Color: | Copper Color |
| Thickness: | 0.1mm Thickness |
150mm Width Self Adhesive Copper Foil For Mri Rf Shielding Installation
| Product Name: | Copper Foil Tapes With 150mm Width For MRI RF Shielding Installation |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm |
| Adhesive Type: | Conductive Adhesive Or Normal Adhesive |
Shielded Material Ed Pure 6oz Conductive Shielding Foil For Mri Rf Room
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Shape: | Coil |
| Grade: | Pure Copper |
0.2mm Copper Emi Shielding Sheet Roll High Purity
| Application: | Mri Room Installation |
|---|---|
| Material: | Red Copper Foil |
| Width For Copper Foil: | 1295mm - 1370mm |
Non Alloy Copper Shielding Tape Uniform Crystal Structure
| Product Name: | Heavy Thickness 0.2mm RF Cage Material Copper Foil Sheet Shielding Materials |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non Alloy |
| Usage: | Industry Decoration Shielding Construction |
Heat Resistant Shining Copper Foil Tape Emi Shielding With Adhesive
| Feature: | Heat-Resistant, Waterproof, Antistatic |
|---|---|
| Material: | Copper Foil |
| Adhesive Side: | Single Sided |
Brass Frame Copper Foil Rf Shielded Doors For Hospital Mri Room
| Product Name: | Mri RF Shielding Doors Brass Frame Copper Foil For Hospital MRI Room |
|---|---|
| Material: | Shielded Copper Plated With Brass Frame |
| Application: | MRI RF Room Shielding Installation |
GE Shielding Mri Equipment Room With Copper Foil Panel RF Cage Installation
| Product Name: | GE Shielding Mri Equipment Room With Copper Foil Panel RF Cage Installation |
|---|---|
| Product Items: | Copper Panel, MRI Door, MRI Window, Filters, Honeycombs, And Others |
| Packing: | In Piece And In Wooden Case Packed |

