All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Electrolytic 0.105mm RF Copper Foil Shielding Tape Conductive Adhesive For RF Cage
| Width: | 1320mm |
|---|---|
| ED Copper Foil Thickness: | 0.07mm 0.105mm 0.14mm |
| Usage: | RF Cage MRI Room Installation |
All Size Non Alloy Material Copper Foil Shielding Nuclear Magnetic
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non Alloy |
| Material: | Copper |
3oz 1320mm Width Copper Foil Shielding Conductive For Rf Cage
| Thickness: | 3oz |
|---|---|
| Width: | 1320mm |
| Application: | MRI RF Shielding |
2oz Electrodeposited Copper Foil Shielding 1320mm Width Pure
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Delivery Time: | 7 Working Days |
| Thickness: | 3oz 0.105mm |
Magnetic Faraday Cage Copper Foil Shielding Sheet High Performance
| Mqq: | 200kg |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm |
| Alloy Or Not: | Non-alloy |
3oz Thickness Rf Cage Copper Foil Shielding With High Performance
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Shape: | Coil |
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
0.175mm Red Electroplcated Copper Foil For Shielding Roll Strip
| Product Name: | Red Electroplcated Copper Foil Shielding Roll Strip Used In Faraday Cage |
|---|---|
| Thickness: | 0.175mm Thickness |
| Application: | Faraday Cage Shielding |
4oz 0.14mm Faraday Cage Metal Sheet Copper Foil Shielding
| Product Name: | 4oz 0.14mm Faraday Cage Metal Sheet Copper Foil Shielding |
|---|---|
| Thickness: | 4oz 0.14mm |
| Width: | 1320mm |
Faraday Cage Pure Copper Foil 4oz Thick Shielding Conductive
| Product Name: | Faraday Cage 4oz Thick Pure Copper Foil Shielding Conductive |
|---|---|
| Packing: | Wooden Case |
| MOQ: | 200 - 250kg |

