All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Conductive Copper Foil Shielding Strips 0.2mm Thickness 600mm Width
| Thickness: | 0.2mm |
|---|---|
| Width: | 600mm |
| Color: | Copper |
Stock Copper Foil Shielding 3oz 1320mm Electrodeposited
| Thickness: | 3oz 0.105mm |
|---|---|
| Width: | 1320mm |
| MOQ: | 200kg |
Electrodeposited 3oz Copper Foil Shielding Stock Conductive
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Thickness: | 3oz |
| Width: | 1320mm |
Annealed Copper Foil Shielding Rolled Pure 99.99% 0.105mm Thin Conductive
| Product Name: | High Quality Copper Foil Annealed Rolled Pure 99.99% Thin Conductive |
|---|---|
| Wide: | 1290 |
| Material: | Copper Pure |
Electrodeposited 2 Oz Copper Foil Shielding 1295mm Width
| Application: | MRI RF Shielding Project, Faraday Cage |
|---|---|
| Thickness: | 2oz |
| Width: | 1385mm |
Mri Rf Installation Rfi Copper Foil Shielding 1320mm Width 4oz
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Delivery Time: | 7 Working Days |
| Thickness: | 4oz |
2oz 1285mm Width Ed Copper Foil Shielding Conductive
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Thickness: | 2oz 0.07mm |
| Width: | 1285mm, 1290mm, 1295mm |
6oz Copper Foil Shielding Main Material For Mri Room Installation
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| Material: | Copper |
3oz 0.105mm Thickness Ed Copper Foil Shielding Roll For Mri Rf Room Installation
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Characteristics: | High Temperature Elongation, Fine And Uniform Crystal Structure |
| Usage: | Transformer, PCB, Battery, Precision Electronics, Electrical Appliances, Medical Equipment... |

