All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
0.07mm Copper Foil Shielding Hot Stamping Foil For RF Chamber High Tensile
| Product Name: | 0.07mm Thickness RF Copper Foil Shielding Roll For MRI RF Chamber |
|---|---|
| Color: | Red Coppery |
| Thickness: | 2oz(0.07mm) Thickness |
1oz 2oz Copper Foil Shielding Roll Sheet 1290mm Width For Mri Room Installation
| Product Name: | 1oz 2oz Copper Foil Shielding Roll Sheet 1290mm Width For MRI Room Installation |
|---|---|
| Thickness: | 1oz 2oz Thickness |
| Application: | Faraday Cage Shielding |
Emc Emi Electrodeposited Copper Foil Shielding 1370mm Width
| Width For Copper Foil: | 1295mm - 1370mm |
|---|---|
| Product Name: | Emc Emi Electrodeposited Copper Foil Shielding Copper Coil |
| Material: | Red Copper Foil |
Emi 0.1mm Copper Foil Shielding Tape 1320mm Wide Roll Mr Shielding
| Product Name: | Emi Copper Foil Shielding Tape 1320 Wide Roll MR Shielding |
|---|---|
| Wide: | 1320 |
| Material: | Copper Pure |
Mri Rf Room 99.99% Pure Copper Foil Shielding 0.1mm Thickness
| Product Name: | 3oz Thickness Electrodeposited Copper Foil Shielding For MRI RF Cage Room |
|---|---|
| Material: | Pure Copper 99.99% |
| Thickness: | 0.1mm Thickness |
Root Barrier Rolled Annealed Copper Foil Shielding 0.2mm Thickness 600mm Width
| Product Name: | Root Barrier Rolled Annealed 0.2mm Thickness 600mm Width Copper Foil Shielding |
|---|---|
| Thickness: | 0.2mm |
| Width: | 600mm |
Rf Cage Conductive Copper Foil Shielding 4 Oz 0.14mm 1320mm Width
| Product Name: | RF Cage 4 Oz 0.14mm 1320mm Width Conductive Copper Foil Shielding |
|---|---|
| Thickness: | 4oz 0.14mm |
| Width: | 1320mm |
Electrodeposited Pure Copper Foil Shielding 1320mm Width
| Product Name: | 1320mm Width Electrodeposited Copper Foil Shielding |
|---|---|
| Packing: | Wooden Case |
| Width: | 1320mm |
8 Micron Electrodeposited Copper Foil Shielding For Rf Cage Mri Room
| Product Name: | Electrodeposited Copper Foil Shielding For Rf Cage Mri Room |
|---|---|
| Material: | Pure Copper |
| Thickness: | 8 Micron Meter To 0.5mm |
Precision Electronics Copper Foil Shielding With 0.008mm 0.42mm Thickness
| Product Name: | ED Copper Foil |
|---|---|
| Copper Content: | ≥ 99.9% |
| Copper Type: | ED Copper Foil For PCB, Li-ion Battery, MRI Room |

