All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
300MM 600MM ED RA Copper Foil Shielding 0.1 Mm Copper Sheet RF Cage
| Material: | Red Copper Foil |
|---|---|
| RA Copper Foil Width: | 300mm 600mm |
| ED Copper Foil: | 1295mm 1285mm 1320mm 1370mm |
3oz 1320mm Electrodeposited Copper Foil Shielding For Rf Cage Mri Room
| Product Name: | Copper Foil Tape,Copper Pet Foil,Emf Protection Shielding Fabric 200 Mesh Red Copper Wire Mesh Clothing |
|---|---|
| Purity: | 99.85% |
| Usage: | MRI Room,Shielding EMI,electromagnetic Shielding,Conductive Shielding |
Heavy Thickness 0.2mm Copper Foil Shielding Rf Cage Material
| Product Name: | Copper Foil |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non Alloy |
| Usage: | Shielding Construction |
0.2mm Thickness Sheet Roll Copper Foil Shielding Mri Room Installation
| Application: | Mri Room Installation |
|---|---|
| Material: | Red Copper Foil |
| Width For Copper Foil: | 1295mm - 1370mm |
1 Oz 35μM 18 Micro 1285mm Ed Copper Foil Shielding Sheet For Root Barrier
| Product Name: | 1oz 35μm 18micro 1285mm Ed Copper Shielding Sheet For Root Barrier |
|---|---|
| Purity: | 99.85% |
| Material: | Red Copper Foil |
ED Copper Foil Shielding Copper Material For MRI Room Installation
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Shape: | Coil |
| Thickness: | 2oz 3oz 4oz 5oz 6oz |
2oz 0.07mm Electrodeposited Copper Foil Shielding Strip 1290mm
| Product Name: | 2oz 0.07mm 1290mm Electrodeposited Copper Foil Sheet Shielding Strip |
|---|---|
| Thickness: | 2oz 0.07mm |
| Material: | Pure Copper |
3oz 0.105mm 1320mm Copper Foil Shielding Self Adhesive Copper Strip Electrodeposited
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Thickness: | 3oz 0.105mm |
| Width: | 1320mm |
99.99% Pure Material Ed Copper Foil Shielding For Emi Rf Room
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Shape: | Coil |
| Grade: | Pure Copper |
2 Oz 1290mm Conductive Copper Foil Shielding Electrodeposited Copper Strip
| Material: | Pure Copper |
|---|---|
| Thickness: | 2oz 0.07mm |
| Width: | 1320mm |

