All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Excellent Flatness Close To 100% Copper Foil Shielding With 0.008mm 0.42mm Thickness
| Copper Type: | ED Copper Foil For PCB, Li-ion Battery, MRI Room |
|---|---|
| Flatness: | Good Flatness Close To 100%, Without Stress Or Others That Can Influence The Production |
| Characteristics: | High Temperature Elongation, Fine And Uniform Crystal Structure |
Durable Copper Foil Shielding Thickness 0.008mm 0.42mm On Request Coil Length And Weight
| Application: | Transformer, PCB, Battery, Precision Electronics, Electrical Appliances, Medical Equipment... |
|---|---|
| Cut Roll Width: | Customized |
| Product Name: | ED Copper Foil |
2oz Emi Copper Foil Shielding Tape Sgs Sheets
| Product Name: | Copper Foil Tape |
|---|---|
| Material: | Red Copper Foil |
| ED Copper Foil: | 1295mm 1285mm 1320mm 1370mm |
0.105mm ED Copper Foil Shielding Mesh Screen Faraday Cage RF Shielding
| Material: | Red Copper Foil |
|---|---|
| ED Copper Foil: | 1295mm 1285mm 1320mm 1370mm |
| RA Copper Foil Thickness: | 0.1 0.15mm 0.2mm |
0.15mm 600mm Ultra Thin Ra Copper Foil Shielding EMI Room
| Material: | Red Copper Foil |
|---|---|
| RA Copper Foil Thickness: | 0.1 0.15mm 0.2mm |
| Shielded Frequency: | >100db In Band 10MHz-130MHz |
1320mm Width Ed Copper Foil Shielding Rf Cage Shielded Room
| Material: | Red Copper Foil |
|---|---|
| RA Copper Foil Thickness: | 0.1 0.15mm 0.2mm |
| Shielded Frequency: | >100db In Band 10MHz-130MHz |
0.07mm Rolled Annealed Copper Foil Shielding EMC EMI RF Shield For MRI Room
| Features: | ED Copper Foil |
|---|---|
| Material: | Red Copper Foil |
| ED Copper Foil Thickness: | 0.07mm 0.105mm 0.14mm |
Electrode Posited Copper Foil Shielding 0.175mm Thickness 1290-1370mm Width
| Features: | ED Copper Foil |
|---|---|
| Material: | Red Copper Foil |
| ED Copper Foil Thickness: | 0.07mm 0.105mm 0.14mm |
Ed 0.1 Mm Copper Foil Shielding Sheet Rf Cage 1320mm Width
| Material: | Red Copper Foil |
|---|---|
| RA Copper Foil Width: | 300mm 600mm |
| ED Copper Foil: | 1295mm 1285mm 1320mm 1370mm |
3OZ 102 Alloys Thin Copper Foil Shielding Copper Foil Sheets For Stained Glass Sheet Roll
| Product Name: | 0.1mm Thickness 1320mm Width Shielded Copper Foils For MRI RF Room |
|---|---|
| Color: | Red Copper Color |
| Thickness: | 0.1mm Thickness 3oz Thickness |

