All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Effective Shielding Raw Material Copper Foil Sheets 0.42mm For Mri Room Installation
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| Material: | Copper |
0.1mm Conductive Adhesive Copper Tape Electric Barrier Foil Shielding
| Product Name: | Conductive Adhesive Copper Tape Electric Barrier Signal Electrostatic EMI Shielding |
|---|---|
| Color: | Copper Color |
| Thickness: | 0.1mm Thickness |
Pure Electrodeposited Copper Foil Customizable In Roll For Mri Rf Cage
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| Material: | Copper |
adhesive copper tape copper sheet coil copper foils for shielding
| Mqq: | 200kg |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-alloy |
| Width: | 1320 |
Faraday Cage 0.5mm Ed Copper Foil Mri Shielding
| Port: | Tianjin,shanghai,shenzhen And Others |
|---|---|
| Thickness: | 0.5mm |
| Alloy Or Not: | Non-alloy |
Ed 3oz 1320mm Roll Copper Emi Shielding For Mri Room
| Product Name: | Ed 3oz 1320mm Roll Of Emi Copper Foil Shielding Tape For Mri Room |
|---|---|
| ED Copper Foil Thickness: | 0.07mm 0.105mm 0.14mm |
| Purity: | 99.85% |
0.105mm Emi Shielding Copper Foil Tape Electrolyte Solution
| Product Name: | Emi Copper Foil Shielding Tape Electrolyte Solution Rf Cage Building Roof |
|---|---|
| Tensile Strength: | Excellent |
| Feature: | Heat-Resistant,High Mechanical,high Temperature Resistance,RF Shielding |
Emc Emi 0.07mm Thickness Copper Shielding Foil Non Magnetic Materials
| Features: | ED Copper Foil |
|---|---|
| Product Name: | Emc Emi Copper Foil Shielding 0.07mm Thickness Non-magnetic Materials |
| Material: | Red Copper Foil |
3oz 1320mm Adhesive Copper Foil Tape Emi Shielding 99.99 Percent Purity
| Product Name: | 3oz Thickness Ultra-thin 99.99% Purity Copper Foil Shielding |
|---|---|
| Color: | Red Copper |
| Thickness: | 3oz(0.1mm) Thickness |
99.9% Electrodeposited Copper Foil Roll Shielding 1320mm Width
| Width For Copper Foil: | 1295mm - 1370mm |
|---|---|
| Product Name: | Electrodeposited Copper Foil Shielding 1320mm Width Copper Foil Roll |
| Material: | Red Copper Foil |

