All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ copper foil shielding ] match 305 Products.
Copper Inlay Shielding Radiation Protection Doors Brass Frame Swing For Mri Room
| Product Name: | RF Shielded Doors Copper Inlay Shielding Brass Frame Swing Door For MRI Room |
|---|---|
| Material: | Inside Copper Plate , Outer Al Panel, Brass Frame |
| Door Size: | 1.2m X 2.2m Size |
Copper Foil Faraday Cage Radiation Shielding Doors For MRI Room
| Product Name: | MRI Door |
|---|---|
| Application: | MRI Room, RF Room |
| Material: | Brass Copper |
99.85% Mri Room Copper Foil Panels For Emi Shielding Application
| Product Name: | Mri Room Copper Foil Panels For EMI Shielding Application |
|---|---|
| Material: | Pure Copper Foil |
| Ed Copper Foil Spec.: | 0.14mm |
Pure Customizable Electrodeposited Copper Foil In Roll For Mri Rf Cage
| Product Name: | Copper Foil |
|---|---|
| Origin: | Beijing,China |
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
Up To 120C Temperature Resistant Flexible Conductive Copper Tape Shielding
| Material: | Copper |
|---|---|
| Usage: | Shielding And Grounding |
| Flexibility: | Flexible |
0.15mm Wrought Copper Foil Sheet High Precision Rolled 600mm
| Product Name: | 0.15mm High-Precision Rolled-Wrought Copper Foil Sheet 600mm |
|---|---|
| Material: | Pure Copper |
| Usage: | Faraday Cage, MRI Room Installation |
Double Sided Strong Adhesive Conductive Copper Foil Tape For Shielding
| Adhesive Side: | Double-sided |
|---|---|
| Package: | Carton |
| Specificaton: | Customized Acceptable |
5mm RF Cage Copper Foil Tape With Conductive Adhesive For Guitar & Emi Shielding
| Material: | Red Copper Purity 99.99% |
|---|---|
| Color: | Copper Color |
| Thickness: | 0.06mm, 0.1mm |
0.06mm 50mm 99.95 Copper Foil Tape With Conductive Adhesive Emi Shielding EMI Shielding
| Product Name: | 0.06mm Thickness 50mm Width EMI Conductive Adhesive Copper Tape |
|---|---|
| Thickness: | 0.06mm |
| Width: | 50mm Or Customized |
50mm 0.06mm MRI Room Copper Foil Conductive Tape Double Sided Adhesive Emi Shielding
| Product Name: | 0.06mm Thickness Customized Size Conductive Adhesive Copper Tape |
|---|---|
| Thickness: | 0.06mm |
| Adhesive Type: | Conductive Adhesive Or Normal Adhesive |

