All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
Nuclear Radiation Protection
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ x ray safety glasses lead shielding ] match 126 Products.
20 Mm Thickness Radiation Protection Lead Glass 4.4 Mmpb Lead Equivalence X Ray
| Product Name: | 20 Mm Thickness 4.4 MmPb Lead Equivalence X-Ray Radiation Protection Lead Glass |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 4.4mmPb |
| Thickness: | 20mm |
DR 8-25mm Thickness X Ray Shielding Glass 99.97% Radiographic Quality
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
|---|---|
| Thickness: | 8-25mm |
| Packaging: | Wooden Case |
Medical Facilities Radiation Protection Lead Glass Customization
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | Transparent |
18 Mm Thickness Radiation Shielding Window Glasses 3.69 Mmpb Lead Equivalence Xray
| Product Name: | 18 Mm Thickness 3.69 MmPb Lead Equivalence X-Ray Radiation Protection Lead Glass |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 3.69mmPb |
| Thickness: | 18mm |
Lead Equivalence 10mm Radiation Protection Lead Glass Shielding Frame X Ray Ct
| Product Name: | Lead Equivalence Lead Glass Radiation Shielding Frame X-Ray Ct |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2.1mmPb |
| Size: | 800mm X 1000mm / 1000mmx1200mm /1000mm X 2000mm |
Shielding Xray 96inch X 48inch Lead Glasses Radiation Standard Size
| Product Name: | Lead Glass Radiation Shielding X-Ray Lead Glass Standard Size |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 4mmPb |
| Size: | 800mm X 1000mm / 1000mmx1200mm /1000mm X 2000mm |
Radiographic ≥99.97% Lead Glass For Radiation Protection Thickness 8-25mm
| Packaging: | Wooden Case |
|---|---|
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
| Size: | Customized |
Medical 1.7mmpb-6.71mmpb Radiation Protection Lead Glass Light Transmittance ≥90%
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Case |
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
12mmpb Zf3 Lead Radiation Proof Glass Radiation Protection Pet Ct Room Shielding
| Shape: | Rectangular |
|---|---|
| Size: | 1m X 2m Size Or Customized Size |
| Durability: | High |
Transparent Radiation Protection Lead Glass Customized Thickness 8-25mm
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Light Transmittance: | ≥90% |

