All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ x ray safety glasses lead shielding ] match 129 Products.
Rectangular Transparent 8mm X Ray Proof Glass Radiation Protective 2.5kg/M2
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Weight: | 2.5kg/m2 |
Lead Glass Radiation Shielding Glass In 8-25mm Thickness For Radiation Protection
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
| Color: | Transparent |
10mm Lead Glass Radiation Shielding For Ct Room Installation
| Name: | Anti Radiation Glasses X-ray Shielding Protective Lead Glass |
|---|---|
| Usage: | Xray CT Room Shielding |
| Feature: | Anti Radiation |
X Ray Safety 18mm Radiation Protection Lead Glass For Observation Window
| Product Name: | X-Ray Radiation Protection Safety Lead Glass For Observation Window |
|---|---|
| Function: | Xray Protection |
| Application: | Diagnostic X-ray Machine Rooms, CT, ECT, PET, Ct-pet, Linear And Nuclear Other Machine Rooms, |
Lead Glass X Ray Protection Glasses Customized For Industrial Applications
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Material: | Lead Glass |
8mm X Ray Shielding Glass 1.7mmpb-6.71mmpb Lead Equivalent Transparent Design
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
15 Mm Radiation Protection Lead Glass For Nuclear Medicine Use
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Case |
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
4 Lead Equivalence Square Radiation Protection Glass Shielding X Ray Room
| Product Name: | 4 Lead Equivalence Lead Glass Radiation Shielding X-Ray Lead Glass |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 4mmPb |
| Size: | 800mm X 1000mm / 1000mmx1200mm /1000mm X 2000mm |
2.1mmpb Lead Equivalence X-Ray Radiation Protection Lead Glass 10mm thickness
| Product Name: | 2.1mmpb Lead Equivalence X-Ray Radiation Protection Lead Glass 10mm Thickness |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2.1mmPb |
| Thickness: | 10mm |
150 Kv X Ray Lead Glass Customized Radiation Shielding
| Transmittance: | >90% |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Weight: | 2.5kg/m2 |

