All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
Nuclear Radiation Protection
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ x ray safety glasses lead shielding ] match 126 Products.
High Durability Customized Radiation Protection Lead Glass For Medical Applications
| Durability: | High |
|---|---|
| Thickness: | 8-25mm |
| Color: | Transparent |
Medical Hospital Transparent Lead Glass Radiation Protection 10mm Thickness For Ct Scan Room
| Surface Finish: | Polished |
|---|---|
| Weight: | 2.5kg/m2 |
| Color: | Transparent |
Rectangle 10 Mm Radiation Protection Lead Glass With High Light Transmittance
| Packaging: | Wooden Case |
|---|---|
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
| Size: | Customized |
Rectangle Shape Radiation Protection Glass Transparent X Ray For Occupational Safety
| Durability: | High |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
| Thickness: | 8-25mm |
CT-PET 1.7mmpb-6.71mmpb Radiation Protection Lead Glass 8-25mm Thickness
| Material: | Lead Glass |
|---|---|
| Durability: | High |
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
20mm Thickness Lead Xray Glasses 4.4pb Lead Equivalence Ct Room
| Product Name: | 20mm Thickness Radiation Lead Glass 4.4pb Lead Equivalence X Ray CT Room |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 4.4mmPb |
| Thickness: | 20mm |
Industrial Radiation Shielding Glass 8-25mm Thickness For Xray Protection
| Light Transmittance: | ≥90% |
|---|---|
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
| Size: | Customized |
Highly Permeable Radiation Protection Lead Glass For Medical Ct X Ray Windows
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Transparency Flat 0.5mm X Ray Lead Glass Customized Size
| Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Color: | Transparency |
| Size: | Customized |
8mm Thickness X Ray Lead Glass For Ct Room Nuclear Industrial Xray
| Name: | Zf3 X Ray Lead Glass With 8mm Thickness With High Transpartent |
|---|---|
| Type: | Lead Door |
| Usage: | X-ray Shielding Room |

