All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ x ray safety glasses lead shielding ] match 129 Products.
3.96mmpb Shielded Window Radiation Protection Glass With Frames
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Size: | Customized/maximum 1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
High Durability X Ray Lead Glass Transparent Radiation Protection
| Thickness: | 8mm/10mm/12mm/40mm |
|---|---|
| Color: | Transparent |
| X-Ray Protection: | Up To 150KV |
Transparent X Ray Lead Glass Shielding With High Durability
| Thickness: | 8mm/10mm/12mm/40mm |
|---|---|
| Reflection: | <1% |
| Durability: | High |
Zero Load Lead Equivalent 1pb Radiology Lead Gowns Mobile Lead X Ray Protection Shield
| Name Of Cloth: | Radiation Protection X Ray Protection Products Apron Lead Protective Collar |
|---|---|
| Size: | S M L Or Arrcording To Your Requirement |
| Lead Protective Screen Type: | With Visible Window /without Visible Window |
Customized Design F18 Hot Cell Lead Radiation Shielding Accessory for Superior Radiation Protection
| Features: | Nuclear Safety |
|---|---|
| Leakproofness: | High |
| Power Supply: | 50HZ/10A/220V With Safety Protection |
Industrial Rectangle Radiation Protection Lead Glass High Performance Lenses
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
|---|---|
| Durability: | High |
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
≥90% Light Transmittance Radiation Protection Lead Glass For Radiographic Imaging
| Material: | Lead Glass |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
Lead Glasses Radiation Rectangle For Radiation Protection Equipment And Accessories
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
8mm/10mm/12mm/40mm Thickness X Ray Lead Glass For Transparent X-Ray Protection Up To 150KV
| Shape: | Rectangular |
|---|---|
| Transmittance: | >90% |
| Surface Finish: | Polished |
8-25mm Thickness Radiation Protection Lead Glass For Transparent And High Light Transmittance
| Durability: | High |
|---|---|
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
| Thickness: | 8-25mm |

