All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
Nuclear Radiation Protection
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Secure Closure System F18 Hot Cell Providing Safe And Solutions For Nuclear Material Processing
| Installationmethod: | Fixed Panels, Wearable Gear |
|---|---|
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
| Certifications: | Meets International Safety Standards |
Tc99m Hot Cell Nuclear Radiation Protection Wearable Gear Ensuring Radiation Safety
| Grade: | Class A |
|---|---|
| Power Supply: | 50HZ/10A/220V With Safety Protection |
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
I131 Hot Cell Providing Ultraviolet Ozone Disinfection For Radioisotope Handling
| Disinfection Method: | Ultraviolet And Ozone |
|---|---|
| Model: | Jovvi-HC-50mmpb |
| Power Supply: | 50HZ/10A/220V With Safety Protection |
Nuclear Radiation Protection Engineered Nuclide Isotopes Radioactive Dispensing Hot Cell
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
|---|---|
| Adjustability: | Adjustable Straps For A Secure Fit |
| Product Type: | Galvanized Steel & Lead Sheet |
Automatic Dispenser Nuclear Radiation Hot Cell Reliable Shielded Enclosures
| Installationmethod: | Fixed Panels, Wearable Gear |
|---|---|
| Adjustability: | Adjustable Straps For A Secure Fit |
| Cleaning: | Easy To Clean And Maintain |
Wearable Gear Hotcells Shielding Gamma X-Ray Radiation For Medical Safety
| Installationmethod: | Fixed Panels, Wearable Gear |
|---|---|
| Adjustability: | Adjustable Straps For A Secure Fit |
| Closure: | Secure Closure System |
Shielding Gamma And X Ray Radiation Hot Cell In Clinical And Industrial Environments
| Grade: | Class A |
|---|---|
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
| Certifications: | Meets International Safety Standards |
Fixed Panels Nuclear Radiation Protection Hot Cell For Radiation Shielding
| Cleaning: | Easy To Clean And Maintain |
|---|---|
| Disinfection Method: | Ultraviolet And Ozone |
| Product Type: | Galvanized Steel & Lead Sheet |
Nuclear Medical Radiation Fixed Panels Hot Cells Radiation Hygiene Solutions
| Power Supply: | 50HZ/10A/220V With Safety Protection |
|---|---|
| Certifications: | Meets International Safety Standards |
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
Easy Clean And Maintain Hot Cell Systems For Industrial
| Adjustability: | Adjustable Straps For A Secure Fit |
|---|---|
| Product Type: | Galvanized Steel & Lead Sheet |
| Storage Condition: | Dry And Ventilated Place |

