All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Handheld Geiger Mueller Gm Detector Detecting Environmentally Radioactive Contamination
| Energy Range: | 50 KeV - 10 MeV |
|---|---|
| Dimensions: | 150mm X 80mm X 30mm |
| Storage Temperature: | -20°C - 50°C |
Compact High Range Radiation Detector Accurate Measurement
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Dimensions: | 150mm X 80mm X 30mm |
| Energy Range: | 50 KeV - 10 MeV |
Advanced Highly Sensitive Geiger Counter Surface Contamination Meter For Energy Range 50 Kev 10 Mev
| Dose Current Rate: | 0.00-10000uSv/h(10mSv/h) |
|---|---|
| Working Hours: | ≤4 Hours |
| Warranty: | 1 Year |
Small Advanced Geiger Muller Tube Radiation Detector For Detection
| Charging Time: | Audible And Visual |
|---|---|
| Craft: | Geiger Counter |
| Display: | LED, LCD, Or Digital Readout |
Large Size Touch Screen Nuclear Radiation Detector Device Energy Range 50 KeV 10 MeV
| Storage Temperature: | -20°C - 50°C |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Energy Range: | 50 KeV - 10 MeV |
Large Size Touch Screen Interactive Display Nuclear Radiation Detector Device
| Craft: | Geiger Counter |
|---|---|
| Battery Life: | Approximately 100 Hours |
| Dimensions: | 150mm X 80mm X 30mm |
Digital Highly Sensitive Nuclear Radiation Meter For Fieldwork
| Display: | LED, LCD, Or Digital Readout |
|---|---|
| Battery Life: | Approximately 100 Hours |
| Dimensions: | 150mm X 80mm X 30mm |
Geiger Counter High Sensitivity Nuclear Radiation Detector With Video Surveillance
| Whole Body Measuring Speed (mm/min): | 180--1800 |
|---|---|
| Scannable Field Of View: | 50cm×195cm |
| ROI Analysis And Dynamic Radiation Analysis Curve: | Yes |
Laboratories Nuclear Radiation Monitor Sensitivity 5 Scannable FOV Excellent Resolution
| Minimum Time For Whole Body Image Scanning (min): | 5 |
|---|---|
| Remote Control System: | Yes |
| Current: | 3A |
Handheld Environmentally Radioactive Contamination Meter Dose Current Rate 0.00-10000uSv/h
| Detector Type: | Geiger-Muller Tube |
|---|---|
| Battery Life: | Approximately 100 Hours |
| Charging Time: | Audible And Visual |

