All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Response time less than 16 seconds environmentally radioactive contamination analyzer test range 5Ci plus ideal for nuclear safety compliance
| Response Time: | <16s |
|---|---|
| Test Range: | ≥5Ci |
| Product Name: | Activity Meter/Dose Calibrator |
67Ga Nuclear Radiation Detector Offering Resolution of 0.001 MBq or Higher and Inherent Error Within 20 Percent for Accurate Measurement
| Detector Type: | 99mTc、131I、67Ga、201T1 |
|---|---|
| Response Time: | <16s |
| Product Name: | Activity Meter/Dose Calibrator |
Test Range Greater Than Or Equal To 5Ci Surface Contamination Meter Accurate Resolution Greater Than Or Equal To 0.001 MBq 0.01 μCi Detection
| Test Range: | ≥5Ci |
|---|---|
| Resolution: | ≥0.001 MBq (0.01 μCi) |
| Product Name: | Activity Meter/Dose Calibrator |
Personal Radiation Dosimeter with Scintillation Detector and 0.01 μSv/h to 10 Sv/h Range featuring Audio-Visual Alarm
| Product Name: | Personal Dosimeter |
|---|---|
| Detector Type: | Scintillation Detector |
| Size: | 60*46*20mm |
Bluetooth-Enabled Personal Radiation Dosimeter with Scintillation Detector and Compact 60*46*20mm Size
| Inherent Error: | ≤ ±20% |
|---|---|
| Size: | 60*46*20mm |
| Product Name: | Personal Dosimeter |
Professional Radiation Dosimeter with 11cps/μSv/h Sensitivity and 0.01 μSv/h to 10 Sv/h Range for Nuclear Medicine
| Sensitivity: | 11cps/μSv/h |
|---|---|
| Product Name: | Personal Dosimeter |
| Response Time: | <8s |
Lightweight Personal Dosimeter with High Sensitivity 11cps/μSv/h, Compact Size 60*46*20mm, and Fast Response Time <8s
| Product Name: | Personal Dosimeter |
|---|---|
| Detector Type: | Scintillation Detector |
| Inherent Error: | ≤ ±20% |
Portable Personal Dosimeter with Compact Size 60*46*20mm and Low Detection Limit 0.01 μSv/h for Continuous Alpha and Beta Rays Monitoring
| Size: | 60*46*20mm |
|---|---|
| Inherent Error: | ≤ ±20% |
| Detector Type: | Scintillation Detector |
Smart Personal Dosimeter with Scintillation Detector, GPS Positioning & Tracking and 0.01 μSv/h to 10 Sv/h Range
| Sensitivity: | 11cps/μSv/h |
|---|---|
| Detector Type: | Scintillation Detector |
| Response Time: | <8s |
Scintillation Detector-Based Personal Radiation Meter with 11cps/μSv/h Sensitivity and 0.01 μSv/h to 10 Sv/h Range
| Measurement Range: | 0.01 μSv/h To 10 Sv/h |
|---|---|
| Product Name: | Personal Dosimeter |
| Response Time: | <8s |

