All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
10 ºC to 45 ºC Operating Range FS300 Surface Contamination Meter Accurate Measurement for Industrial Applications
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Display: | Digital LCD With Backlight |
| Alarm Method: | Audible And Visual Alarm |
Nuclear Radiation Geiger Counter, ≤2.5° Angular Resolution, 4-Day Standby & ZnS-Coated Scintillator
| Measurement Range: | 0.01 - 999.99 MSv/h |
|---|---|
| Relative Error: | ≤ ±10% |
| Response Time: | <16s |
67Ga Nuclear Radiation Detector Offering Resolution of 0.001 MBq or Higher and Inherent Error Within 20 Percent for Accurate Measurement
| Detector Type: | 99mTc、131I、67Ga、201T1 |
|---|---|
| Response Time: | <16s |
| Product Name: | Activity Meter/Dose Calibrator |
Test Range Greater Than Or Equal To 5Ci Surface Contamination Meter Accurate Resolution Greater Than Or Equal To 0.001 MBq 0.01 μCi Detection
| Test Range: | ≥5Ci |
|---|---|
| Resolution: | ≥0.001 MBq (0.01 μCi) |
| Product Name: | Activity Meter/Dose Calibrator |
600W Nuclear Radiation Detector Featuring Operating Temperature Range Minus 20°C to 50°C and Extended Battery Life 20 Days for Detection
| Operatingtemperature: | -20°C To 50°C |
|---|---|
| Remote Control System: | Yes |
| Size: | 120*65*25mm |
High Leakproofness Nuclear Radiation Hot Cell Class A Grade Providing Isolation and Safety in Nuclear Material Processing Operations
| Leakproofness: | High |
|---|---|
| Grade: | Class A |
| Model: | Jovvi-HC-50mmpb |
Meets International Radiation Safety Standards Nuclear Radiation Protection Offering Protection Level 10mmpb 20mmpb 50mmPb for Storage Condition Dry and Ventilated Place
| Shieldingthickness: | Variable (e.g., 1mm To 10cm) |
|---|---|
| Storage Condition: | Dry And Ventilated Place |
| Safetycompliance: | Meets International Radiation Safety Standards |
High Leakproofness I131 Hot Cell With Function Shielding Gamma X-ray Radiation Ensuring Containment And Safety Standards
| Function: | Shielding Gamma And X-ray Radiation |
|---|---|
| Lifespan: | 10-20 Years Under Normal Conditions |
| Safetycompliance: | Meets International Radiation Safety Standards |
Safety Compliance Meets International Safety Standards Nuclear Radiation Protection Systems with Lifespan 10-20 Years Under Normal Conditions
| Cleanliness: | Class A B C |
|---|---|
| Safetycompliance: | Meets International Radiation Safety Standards |
| Shieldingthickness: | Variable (e.g., 1mm To 10cm) |
Meets International Radiation Safety Standards F18 Hot Cell Offering High Leakproofness to Support Secure and Nuclear Operations
| Certifications: | Meets International Safety Standards |
|---|---|
| Shieldingthickness: | Variable (e.g., 1mm To 10cm) |
| Leakproofness: | High |

