All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ lead glass shielding ] match 328 Products.
Customized Radiation Protection Lead Glass Radiographic Quality
| Size: | Customized |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Case |
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
Medical 1.7mmpb-6.71mmpb Radiation Protection Lead Glass Light Transmittance ≥90%
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Case |
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
Lead Equivalent 2mmpb Radiation Protection Lead Glass For Medical Industry
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
|---|---|
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
| Durability: | High |
≥90% Light Transmittance Radiation Protection Lead Glass For Radiographic Imaging
| Material: | Lead Glass |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
Lead Glass Radiation Shielding Glass In 8-25mm Thickness For Radiation Protection
| Thickness: | 8-25mm |
|---|---|
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
| Color: | Transparent |
Shielding Xray 96inch X 48inch Lead Glasses Radiation Standard Size
| Product Name: | Lead Glass Radiation Shielding X-Ray Lead Glass Standard Size |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 4mmPb |
| Size: | 800mm X 1000mm / 1000mmx1200mm /1000mm X 2000mm |
20mm Thickness Radiation Protection Lead Glass For Ct X-Ray Room
| Product Name: | Shielding Xray CT Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Ct X Ray Room Window 8mm Radiation Protection Lead Glass With Alloy Frame
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
2mmpb 10mm X Ray Lead Glass Medical Radiation Shielding Glass
| Product Name: | 2mmpb 10mm Medical X Ray Lead Glass Observation Window Lead Shielding Glass For Hospital |
|---|---|
| Function: | CT DR Xray Room Protection |
| Shape: | Square Circle Customized Shape |
2.1mmpb Radiation Protection Lead Glass FOR X Ray Room Shielding Windows
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass X Ray CT DR Room Shielding Radiation Windows |
|---|---|
| Size: | 1000mm X 2000mm / 1200mm X 2400mm Size |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/25mm |

