All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ advanced nuclear radiation detector ] match 322 Products.
Handheld surface contamination meter offering relative inherent error ±15 percent solution for contamination monitoring on various surfaces
| Detection Range: | 0.01-1000 MSv/h |
|---|---|
| Data Storage: | Yes |
| Measurement Range: | 0.01 µSv/h To 10 Sv/h |
600W Surface Contamination Meter Instrument Background Alpha Less Than 0 Point 1 Cps Tool for Monitoring Surface Cleanliness
| Standby Time: | 4 Days |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20°C - 50°C |
| Datastorage: | Up To 1000 Readings |
Silver Gray Color F18 Hot Cell For Optimal Performance
| Features: | Nuclear Safety |
|---|---|
| Durability: | High |
| Application: | Nuclear Facilities |
Precision Energy Range 50 Kev 10 Mev Surface Contamination Meter For Accurate Measurements
| Working Hours: | ≤4 Hours |
|---|---|
| Charging Time: | Audible And Visual |
| Storage Temperature: | -20°C - 50°C |
Detect Environmentally Radioactive Contamination With Geiger Counter Craft Geiger Muller Tube Best Tool On Market
| Storage Temperature: | -20°C - 50°C |
|---|---|
| Display: | LED, LCD, Or Digital Readout |
| Working Hours: | ≤4 Hours |
Accurate Measurement Portable Dosimeter Geiger Counter Handheld
| Working Hours: | ≤4 Hours |
|---|---|
| Type: | Handheld |
| Charging Time: | Audible And Visual |
Bluetooth Surface Contamination Meter Equipped With Remote Control System Ensuring Contamination Detection During Routine Inspections
| Interface: | USB Bluetooth |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -20°C To 50°C |
| Accessories: | Supporting Charger, Suitcase/strap, Etc. |
High Accuracy Geiger Counter Large Size Touch Screen With Precise
| Dose Current Rate: | 0.00-10000uSv/h(10mSv/h) |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20°C - 50°C |
| Type: | Handheld |
Geiger Counter's Essential Accessory Large Size Touch Screen LED Display
| Type: | Handheld |
|---|---|
| Energy Range: | 50 KeV - 10 MeV |
| Measurement Range: | 0.01 - 999.99 MSv/h |
600 Watt Environmentally Radioactive Contamination Monitoring Equipment For Regulatory Compliance
| Detection Range: | 0.01-1000 MSv/h |
|---|---|
| Interface: | USB And Bluetooth |
| Type: | Handheld |

