All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ advanced nuclear radiation detector ] match 322 Products.
Inherent Error ≤ ±20% Nuclear Radiation Detector Featuring Digital LCD Display Type Operating Between -20°C and 50°C Radiation Detection Device
| Displaytype: | Digital LCD |
|---|---|
| Energy Resolution: | ≤9% (for Cs-137 Source) |
| Measurementrange: | 0.01 μSv/h To 10 Sv/h |
20°C To 50°C Nuclear Radiation Detector Measuring Rays The α Detection Ray γand Hard β Ray Suitable for Industrial Safety Monitoring
| Application: | Environmental Monitoring, Nuclear Facilities, Medical Use |
|---|---|
| Measuring Rays: | The α, β, γ And The Χ -ray |
| Communication Distance: | Open Area ≥3km |
Advanced Imaging Nuclear Radiation Detector For Nuclear Medicine
| Detector Material: | Si-PM |
|---|---|
| Current: | 3A |
| Display (LCD): | 19" |
Geiger Counter High Sensitivity Nuclear Radiation Detector With Video Surveillance
| Whole Body Measuring Speed (mm/min): | 180--1800 |
|---|---|
| Scannable Field Of View: | 50cm×195cm |
| ROI Analysis And Dynamic Radiation Analysis Curve: | Yes |
Intelligent Nuclear Radiation Detector For Hospital Industrial Setting
| Voltage: | 220V |
|---|---|
| ROI Analysis And Dynamic Radiation Analysis Curve: | Yes |
| Video Surveillance And Two-way Audio Intercom System: | Yes |
19 Whole Body Scanner Nuclear Radiation Detector With Rapid Speed 180--1800mm/Min
| Display (LCD): | 19" |
|---|---|
| Whole Body Measuring Speed (mm/min): | 180--1800 |
| Voltage: | 220V |
Handheld Energy Range 50 Kev 10 Mev Detector For Nuclear Radiation
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Dimensions: | 150mm X 80mm X 30mm |
| Type: | Handheld |
Small Advanced Geiger Muller Tube Radiation Detector For Detection
| Charging Time: | Audible And Visual |
|---|---|
| Craft: | Geiger Counter |
| Display: | LED, LCD, Or Digital Readout |
USB And Bluetooth Nuclear Radiation Detector Offering Large Size Touch Screen For Accurate And Easy Radiation Data Access
| Detection Ray: | X, γand Hard β Ray |
|---|---|
| Relative Inherent Error: | ≤± 10% (137Cs 1msv/h) |
| Working Temperature: | - 10 ºC ~ + 45 ºC |
Geiger Muller Tube Handheld Detector For Nuclear Radiation
| Type: | Handheld |
|---|---|
| Charging Time: | Audible And Visual |
| Battery Life: | Approximately 100 Hours |

