All Products
-
Nuclear Radiation Protection
-
Nuclear Radiation Detector
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ 6 71mmpb radiation protection lead glass ] match 104 Products.
Industrial Radiation Shielding Glass 8-25mm Thickness For Xray Protection
| Light Transmittance: | ≥90% |
|---|---|
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
| Size: | Customized |
Protection Radiation Lead 12mm X Ray Shielding Glass 600 X 900mm
| Name: | X Ray Protection Radiation Lead Glass 600 X 900mm |
|---|---|
| Thickness: | 12mm, 10mm, 8mm, 15mm, 18mm... |
| Shape: | Square, Circle, Heteromorphic |
Medical Protective Radiation Shielding Glass X Ray Lead Standard 15mm Thickness
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
2400 X900mm 1cm Thick Radiation Glass Shielding Transparent
| Thickness: | 10mm |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 2.1mmpb |
| Size: | From 200* 300 To 2400* 1200mm |
Protective 1200mm X 2400mm X Ray Shielding Glass With Different Thickness
| Product Name: | Shielding Xray Leaded Glasses |
|---|---|
| Size: | Customized/1200mm X 2400mm |
| Thickness: | 8/10/12/15/18/20/23/25mm |
Ct Room 99.994% X Ray Protection Glass Custom Size
| Name: | Lead Glass |
|---|---|
| Color: | Transparency |
| Size: | Customized |
Transparent Radiation Proof Glass High Durability 1.7mmpb-6.71mmpb
| Light Transmittance: | ≥90% |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Shape: | Rectangle, Square, Round, Etc. |
Transparent Radiation Shielding Glass With Lead Equivalent Of 1.7mmpb-6.71mmpb
| Radiographic Quality: | ≥99.97% |
|---|---|
| Product Name: | Radiation Protection Lead Glass |
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
12mm Lead Shielding Glass Rectangle High Durability
| Light Transmittance: | ≥90% |
|---|---|
| Lead Equivalent: | 1.7mmpb-6.71mmpb |
| Application: | Medical, Industrial, Etc. |
Scientific Experiments Essential Radiation Proof Glass Round Transparent
| Material: | Lead Glass |
|---|---|
| Thickness: | 8-25mm |
| Size: | Customized |

