All Products
-
Copper Foil Shielding
-
RF Shielded Doors
-
Nuclear Radiation Protection
-
RF Shielded Windows
-
Radiation Protection Lead Glass
-
Non Magnetic Tool Kit
-
Nuclear Radiation Detector
-
RF Shielded Chamber
-
Honeycomb Waveguide Air Vents
-
Conductive Adhesive Copper Tape
-
Copper Wire Mesh
-
X Ray Lead Glass
-
EMI Shielding Gasket
-
Electrically Conductive Fabric
-
Radiation Protection Door
-
Radiation Protection X Ray
-
Faraday Cage MRI
-
Copper Wire Wool
-
MRI LED Lighting
-
Non Magnetic Wheelchair
-
Non Magnetic Stretcher
-
AnasBrass honeycomb vent Looks Very Nice -
SatheeshMRI/RF doors are shining with handles, Thank you My friend.
Keywords [ 1m lead sheet for x ray ] match 27 Products.
Xray Ct Room / Door 3mm Lead Sheeting For Radiation Protection
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Brand Name: | Jovi |
| Weight: | 22kg/pc |
X Ray Lead Sheet Radiation Protection For Ct Room Size Can Be Customized
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Brand Name: | Jovi |
| Weight: | 22kg/pc |
Smooth Surface 2mm Lead Sheets For Radiation Shielding
| Weight: | 22kg/pc |
|---|---|
| Powder Or Not: | Not Powder |
| Material: | Lead |
10mm 2.2pbmm Radiation Protection Lead Glass For X Ray Room 1m*0.8m
| Product Name: | 10mm 2.2Pbmm Radiation Protection Lead Glass 1m*0.8m |
|---|---|
| Function: | Xray Protection |
| Application: | Diagnostic X-ray Machine Rooms, CT, ECT, PET, Ct-pet, Linear And Nuclear Other Machine Rooms, |
6mm 8mmpb Radiation Shielding X Ray Lead Door Medical Protective SGS
| Product Name: | Radiation Protection Door X-Ray Ct Protective Door Lead Door |
|---|---|
| Usage: | CT X-ray Room |
| Size: | 0.9m X 2.1m Size Or Customized Size |
Rolled 99.99% Purity Radiation Protection X Ray 4mm
| Place Of Origin: | Beijing,China |
|---|---|
| Brand Name: | Jovi |
| Weight: | 22kg/pc |
1M 2M Radiation Protection X Ray 0.5mmpb Lead Sheet Aprons For Radiation Protection
| Name Of Cloth: | Lead Apron /glasses/cloth/lead Suits |
|---|---|
| Size Of Lead Sheet: | 1m*2m/roll 1m*3m/roll |
| Usage: | Xray/CT Installation Accessories |
4mm 2100mm PET CT Lead Lined Sliding Doors Radiation Shielding
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel Plus Lead Sheet |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |
8mmpb CT Room Radiation Protection Door Lead Lined Sliding For Medical Radiography
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel Plus Lead Sheet |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |
Galvanized Steel X Ray Room Radiation Protection Door 0.9m X 2.1m
| Material: | Galvanized Steel |
|---|---|
| Product Name: | X-ray CT Room Shielded Lead Door |
| Usage: | CT X-ray Room, PET/ CT |

